banner1351
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİRDEN TRAFİĞİ RAHATLATACAK YENİ KAVŞAK DÜZENLEMESİ TEZCAN HERKES KENDİ İŞİNİ YAPMALI AFŞİN BELEDİYESİNDE CEYLANPINARDA BÜYÜK PANİK !

Bu haber kez okundu.

5. ULUSAL YÜKSELEN OKULLAR KONFERANSI
 Konferansa,  akademisyen ve eğitimcilerin katımıyla eğitimin bugünü, geleceği ve öğrenme metotları tartışıldı, bildiriler sunuldu. 

Özel Sanko Okulları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Tilfarlıgil, yaptığı açılış konuşmasında, Özel Sanko Okulları öncülüğünde Gaziantep Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla düzenlenen konferansın, öğrenen organizasyon takım çalışmasının okulda 2004 yılında uygulanmasıyla başladığını belirtti. 
Ahmet Tilfarlıgil, konferansın daha verimli bir eğitim için iyi bir örnek oluşturduğunu vurguladı. 
Sabancı Üniversitesi Eğitim Reform Girişimi Koordinatörü Batuhan Aydagül de sunumunda, “Eğitimde yerel yapılanmaların oluşturulması, toplumların gri hatları düşünerek aktif yurtta ş anlayışı ile nesiller yetiştirmesi gerekiyor” dedi. 

Okulların yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri, üniversiteler, eğitim fakülteleri, özel sektör ve okullarla işbirliği yapmasının önemli olduğunu belirten Yurdagül, ‘’Yükselen Okullar’’ çalışmasını takdir ettiğini söyledi. 
Aydagül, ayrıca eğitimde yeni uygulamalar için ciddi ve yüksek standartlarda araştırma yapılması gereğine dikkati çekerek, ‘’Eğitim yapboz tahtası değildir. Yeni yöntemler pilot uygulamalarla denenmeli ve bütün yönleriyle değerlendirilerek genele yayılmalıdır” diye konuştu. 

Öğretmen Akademisi Vakfı Başkanı Kayhan Karlı ise konuşmasında, yaratıcılığın günümüz ve geleceğin dünyasına yön vereceğini ifade etti 
Sadece bilgiyi değil öğrencinin yaratıcılığının gelişip gelişmediğinin ölçme yöntemi ve verisinin oluşturulması gerektiğinin çok önemli olduğunu anlatan Karlı, “Endüstriyel çağdan bilgi toplumu çağına ve şimdi de yaratıcı toplum çağına geçiş yapıyoruz. Öğretmende 21. yüzyıl becerileri yoksa öğrencide de gelişmesi zor oluyor. Çünkü hala değişmeyen şey öğretmenin model olması” saptamasını yaptı. 
Konuşmaların ardından, Türkiye’nin farklı illerinden gelen katılımcılar 11 salonda aktif öğrenme, sınıf yönetimi ve ölçme-değerlendirme ana konularında 41 bildiri sundu. Konferans ve sunular, ‘’vitaminogretmen.com’’da canlı yayınlandı. Konferans sonrası katılımcılara sertifika verildi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol