Öne Çıkanlar MAHÇİÇEK: ÇANAKKALE ZAFERİ TÜRK MİLLETİNİN İNSANLIK ONURUDUR! ÇELİK İMALATHANESİNDEKİ YANGIN ÇEK BAŞKONSOLOS LAUFEROVA AÇEVDE ŞEHİTLERİMİZİN ADI FİDANLARDA YAŞAYACAK UFKA YOLCULUK KÜLTÜR YARIŞMALARI

Bu haber kez okundu.

ŞİRİKÇİ: “DEVLET DESTEĞİ, ŞİRKETLERE NEFES ALDIRIR”
 Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikçi, son aylarda döviz kurunda yaşanan yukarı yönlü hareketlilikten zarar gören şirketlere devlet desteği sağlanmasının, üretimin devam etmesi, istihdamın korunması ve artırılması açısından son derece önemli olduğunu bildirdi.

Şirikçi, yaptığı açıklamada, döviz kurunda yaşanan spekülatif hareketlerin dövizle iş yapmak zorunda olan şirketleri olumsuz etkilemeye devam ettiğini vurguladı.

Bunun sadece dövizle iş yapan şirketlerin veya hükümetin değil, Türkiye topraklarında yaşayan, bu ülkenin gelişmesini, kalkınmasını isteyen herkesin meselesi olduğunu dile getiren Şirikçi, “Bu süreçte herkes üzerine düşen görevi yapacak. Bu konuda sanayiciye düşen görev ise daha çok çalışarak yatırıma devam etmek, üretimi ve istihdamı artırmak” ifadesini kullandı.
Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiği bu süreçte, hükümetin iş dünyasının ihtiyacını karşılamak için bir destek planı üzerinde çalıştığının kamuoyuna da yansıdığını belirten Şirikçi, şunları kaydetti:

GELECEK DAHA MUTLU OLACAK!

“Devlet desteği, döviz kurundaki dalgalanmalar nedeniyle zor günler yaşayan şirketlere can suyu olacaktır. Bu destek sayesinde kurdan etkilenen şirketler durumlarını iyileştirebilecek, üretim ve ihracatlarını sürdürebilecek, geleceğe daha umutlu bakabileceklerdir.”

Başkan Şirikçi, kurdan zarar gören şirketlere yönelik hazırlanan destek planının kamuoyuna yansıyan maddelerinin de son derece önemli olduğuna işaret ederek, “Devlet garantili kredi, üretim ve ihracatını koruyan şirketlere öncelik tanınması, ihracatçıya yüzde 100 devlet kefaleti ile kredi sağlanması ve asgari ücrete devlet desteği, her türlü olumsuzluğa rağmen üretime devam eden şirketleri büyük ölçüde rahatlatacak ve nefes aldıracaktır” cümlesiyle sözlerine son verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1021