banner1483
Öne Çıkanlar test Kadir tanış ORTAK AKILLA HAREKET EDECEĞİZ SANİ KONUKOĞLU ANILDI BİR ÇADIR DEVLETİ DEĞİL

Bu haber kez okundu.

ŞAHİN HOPUR’DAN GÜREŞ HAKEMİ OLMAK İSTEYENLERE FIRSAT

“Karakucak Güreşi, Aşırtmalı Aba Güreşi ve Kapışmalı Aba Güreşi Aday Hakem Kursu başlıyor” diyen Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkan Vekili, Türkoğlu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Şahin Hopur, 1-2-3 Mayıs 2024 tarihlerinde Adana’da, Karakucak Güreşi Aşırtmalı Aba Güreşi ve Kapışmalı Aba Güreşi Aday Hakem Kurslarının gerçekleştirileceğini ifada etti.

1 Mayıs 2024 Karakucak Güreşi Aday Hakem Kursu, 2 Mayıs 2024 Aşırtmalı Aba Güreşi Aday Hakem Kursu, 3 Mayıs 2024 Kapışmalı Aba Güreşi Aday Hakem Kurslarının gerçekleştirileceğini belirten Başkan Vekili Şahin Hopur, Kurslarla ilgili detaylı bilgilerin Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu’nun web sitesinden ulaşabileceklerini de belirtti.

Başkan Vekili Şahin Hopur, Federasyonumuzun 2024 yılı faaliyet takviminde yer alan Karakucak Güreşi, Aşırtmalı Aba Güreşi ve Kapışmalı Aba Güreşi Müsabakalarında görev yapacak hakemler için Aday Hakem Kurslarının Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirileceğini de ifade ederek,  “Aday Hakem Kursuna başvuru yapacak olan adaylar, Aday Hakemler için hazırlanan matbu dilekçeyi eksiksiz olarak doldurarak, Federasyonumuzun [email protected] e-mail adresine göndermeleri gerekmektedir. Eksik evrakları bulunan adayların başvuruları geçerli sayılmayacaktır.” Dedi.

Son başvuru tarihinin 27 Nisan 2024  Cumartesi günü saat  17.00  olduğunu da belirten Hopur  “Aday Hakem Kursuna katılacak adaylar hakem talimatımıza göre 20 yaşından gün almış, 40 yaşından büyük olmaması, en az lise mezunu olmaları gerekmekte olup, diploma, sağlık raporu (aile hekimliğinden alınabilir) adli sicil belgesi ve sportif cezaları olmadığına dair belgeleri dilekçe ekinde göndermeleri gerekmektedir. 

Ayrıca hakem adayları en fazla 6 ay önce çekilmiş vesikalık fotoğraflarını kursa gelirken yanlarında getirmeleri önemle rica olunur” açıklamalarında bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol