banner1078
Öne Çıkanlar BAŞKANI MAHÇİÇEK: TOPLUMSAL BİRLİKTELİĞİMİZİN TEMELİNDE PEYGAMBER SEVGİSİ VAR MAHMUT ARIKAN İLE SABAH SOHBETİ Belediye Başkanı Hanfi Mahçiçek KMSDE YENİ PATRON ERDAL ALPASLAN grup toplantısı

Bu haber kez okundu.

FATİH SULTAN MEHMET HAN CAMİNDE İLK CUMA NAMAZI
 İl Müftüsü Celal Sürgeç ise Konuşmasında; Başta Kaymakamıma, Belediye Başkanıma ve hayır sever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Mimari yapısı ile çok güzel bir camii. Camileri fiziken imar etmek yetmez, manen, dinen, ilmen mimarı vardır, Kültür açısından imarı vardır. İnşallah bu camilerimizde çeşitli eğitim faaliyetleri ile vaazlar, hutbeler ve gençlerimize yönelik faaliyetlerle bu camimizin içerisini doldurmamız lazım. Ben bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın Ramazan I Şerifini tebrik ediyorum, diyerek konuştu.

Cuma sonrası Konuşan Türkoğlu İlçe Kaymakamı Serdar Kartal; Ramazan ayının ilk günü Cuma namazımızı kıldık. Resmi açılışımızı yapmadık ama hem eksiklerimiz görelim dedik, hem de Ramazan boyunca inşallah burası ibadete açılmış olsun istedik. Resmi olarak da en kısa zamanda açacağız inşallah. Buraya katkı sunan başta Türkoğlu’lu hemşehrilerimden ve hayır sahiplerinden Allah razı olsun. Fatih Sultan Mehmet Han camimiz hem Kahramanmaraş için hem de Türkoğlu'muz için büyük bir prestijli projemiz oldu.

ALLAH, EKSİKLİKLERİ İLE KABUL EDER!

Ecdadımızı yad etmek için ismini 'Fatih Sultan Mehmet Han' Camisi koyduk. İçerisinde Türkiye'nin dört bir yanından Anadolu'nun her yerinden hem Osmanlı Hem de Selçuklu eserlerinden Örnekleri sergilemek için taş işçiliği, ahşap işçiliği ve Çin işçiliğinin hepsini buna uygun bir şekilde yapmaya çalıştık. Allah eksikleri ile Kabul etsin inşallah, diyerek konuştu.

Başkan Okumuş Konuşmasında; Camimizde İlk Cuma namazını kıldık. Özverili çalışmalarımız ve gayretlerimizle Kahramanmaraş'ımızın ikinci büyük cami olan Fatih Sultan Han camimizi ibadete açtık. Camimizin altında da 4-6 yaş arası çocuklarımıza özel dizayn edilmiş kreşimiz bulunmakta ve burada çok güzel eğitimler alacaklar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol