banner1106
Öne Çıkanlar DEMOKRASİNİN EN KESKİN VİRAJI YERE İZMARİT ATANA 65 TÜKÜRENE 35 LİRA CEZA! OKULLARARASI KORT TENİSİ MÜSABAKASI 2. KEZ ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI ŞAMPİYONLUK ŞARKILARI BAŞLADI

Bu haber kez okundu.

TÜKETİCİ HAKLARI KONULU KARİKATÜR YARIŞMASI

Ülke genelinden Bakanlığımıza ulaşan 1500 civarında resim, 500 civarında karikatür; jüri tarafından kalite, teknik, verdiği mesaj ve yarışma konusuyla ilgisi olup olmadığı, kopya veya alıntı olup olmadığı, öğretmen veya bu konularda yeteneği olan bir başkası tarafından esere müdahale edilip edilmediği gibi kriterler yönünden değerlendirilmiş ve dereceye giren eserler belirlenmiştir.

17 Mart 2021 tarihinde Sayın Bakanımız Ruhsar PEKCAN Hanımefendinin teşrifleriyle gerçekleştirilen “23.&24. Geleneksel Tüketici Ödülleri Tören” programında Türkiye Geneli değerlendirme sonuçları açıklanarak dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edilmiştir.

Yarışmalar kapsamında Türkiye Geneli dereceler dışında ayrıca jüri tarafından il bazlı değerlendirmede yapılmış, Resim ve Karikatür Yarışmalarında İl bazlı yapılan değerlendirme sonucunda yarışmalara eser gönderen illerden İl Birincisi olarak ödüle layık görülen eserler belirlenmiştir.

Buna göre; Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Türkiye Geneli Liseler Arası Tüketici Hakları” konulu karikatür yarışmasında Afşin Fen Lisesi 10. Sınıf Öğrencimiz Sümeyye Ebrar ŞAHİN il birincisi olmuştur.

      Bu vesileyle Afşin İlçe Kaymakamımız Sayın Ahmet Can PINAR, Belediye Başkanı Sayın Mehmet Fatih GÜVEN, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Metin CENGİZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Fatih KABA, Afşin Ticaret Sanayi Odası Başkanı Sayın Bekir Sıtkı CAN, Afşin Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın Hakan TOPAKTAŞ, Ak Parti İlçe Başkanı Sayın İsmail SAFİ ve MHP İlçe Başkanı Sayın Süleyman AYCAN ile birlikte daire amirlerinin katılımıyla Afşin Fen lisesinde görkemli bir ödül töreni gerçekleştirildi. Törende Birinci olan öğrenciye çeyrek altın, plaket, akıllı saat ve çeşitli hediyeler ile katılım sertifikası takdim edilmiştir.

Ev sahipliği için başta İlçe kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Emniyet Müdürümüze katılım ve katkıları için; sponsorluklarından dolayı başta KMSOB Başkanımız Sayın Ahmet KUYBU Başkanımıza, Kahramanmaraş Kunduracılar Odası Başkanımız Sayın Ali Köfte Başkanımıza ve tüm oda başkanlarımıza, okul Müdürümüze, öğretmenlerimize, yarışmada başarı gösteren öğrencimize yarışmaya hazırlayan öğretmenimize , velilerimize ve emeği geçen mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum, selam ve saygılar sunuyorum.

                                                                                                 

                                                                  Ahmet UÇAR

                                                              Ticaret İl Müdürü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1112

banner1114

banner1118

banner1122banner1123