Öne Çıkanlar TOPLU KONUTLARIN TEMELİ Mehmet dizibüyük ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADIK! UNUTMAYACAĞIZ! HUNHARCA Cumhuriyet Halk Partisi

Bu haber kez okundu.

DİZİBÜYÜK; GELECEK GENÇLERLE ŞEKİLLENECEK

Kuruluş amacı gençlerin kişisel ve toplumsal gelişmelerine yardımcı olmak ve onların resmi, akademik veya mesleki eğitimlerini tamamlayıcı nitelikte gönüllü ve gençlik çalışma organizasyonlarını sağlayıp planlanmış projeler sunmak olan Gençlik Gelişim Hareketi Derneği, Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmasına devam ederken, Kahramanmaraş’ta Başkan Mustafa Dizibüyük, önderliğinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Aynı zamanda derneğin Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten iş adamı Dizibüyük, Gazetemize yaptığı açıklamada; Kahramanmaraşlı gençlerin içe kapanık bireyler olduğunu, kendilerini fazla ifade edemediğini ve biz bu işin üstesinden nasıl gelebiliriz demekten çekindiklerini anlatarak, derneğin gençlerin bazı konularda aktif yol alabilmesi için çalıştığını vurguladı. Ayrıca Dizibüyük, geleceğin gençlerle şekilleneceğinin unutulmaması gerektiğinin altını çizerek, tüm gençlerin derneğin bir üyesi olarak görmekten mutluluk duyacaklarını ifade etti. Öte yandan Başkan Dizibüyük, derneğin amaçlarını şu şekilde sıraladı: Gençlerin benlik saygısı ve kendine güvenini oluşturmak, Kişisel ve toplumsal ilişkileri yönetme yeteneklerini geliştirmek, Değerli ve öğrenmeye zorlayıcı yeni deneyimler sunmak, Gençlerin yeni bilgi, beceri ve tutumlar geliştirmesine olanak tanıyan öğrenme fırsatları sağlamak, Gençlerin yeni karar alma süreçlerine aktif katılmalarına olanak sağlayan bireysel kapasitelerinin geliştirmesini sağlamak, Gençlerin sosyal farkındalık ve sosyal dayanışma duygusu geliştirmelerine yardımcı olmak, Gençlere karar vermede hayatlarını etkileyebilecek bir ses vermek, Gençlerin aktif vatandaş olarak rolünü arttırmak, Gençlerin neler söyleyeceklerini dinlemek ve duymak.

Haber: Abdulsamet İspir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol