banner1106
Öne Çıkanlar ARSLANBEY O.O HENTBOL TAKIMI YARI FİNALDE Ebru sergisi ARIKAN YAŞLILAR HAFTASINDA YAŞLILARI UNUTMADI siyaset dizi

Bu haber kez okundu.

DÜNYA MALI İÇİN DEĞER Mİ?

Kısacası dünya malına yenik düşen vicdan ve merhamet duygusundan yoksun, insanlıktan nasibini almamış saygı ve sevgiden bir nebze ders almamış olduğu sürece daha çok kan akmaya ve cahiller ordusu yetişmeye dünya var oldukça devam edecektir. Bir de bu dünyada insan değeri ve kıymetini bilmeyen katiller sürüsü var. Evlenmek kutsalsa boşanmakta bir o kadar kutsaldır.

Kadın kendi ayaklarının üstünde durmasını bilirken yaşamaya tutunurken: erkek ise batmaya ve yalnız kalmaya başlayacak türlü türlü planlar yapmaya başlayacaktır.

SONRASINI VARIN SİZ TAHMİN EDİN!

Çünkü evi dişi kuş yaparken erkek alıştığı bütün güzelliklerden uzaklaşarak yalnızlaşmaya kirlenmeye ve öfkelerine yenik düşmeye başlayacak. Kadın evine ve yeni yaşamına sarıldıkça, erkek pisliğin içinde boğuşmaya ve boğulmaya yol alacak ve darmadağın bir yaşamın içine sürüklenerek bitime doğru hayatını zindan edecektir. İşte tamda burada başlayacak kin, nefret, öfke ve cehalet. Bu saatten sonra Allah kadına yardım etsin.

Karşında gördüğü güzellikler karşısında kendi pisliğine boğulan erkek ise bu güzelliği yok etmek için şekilden şekle girecek içindeki bütün pisliğini kusmaya başlayacak. Bu saatten sonra Allah kadının yardımcısı olsun inşallah. Sonrasını varın siz tahmin edin. Bir cani tarafından bir kadın daha hayattan koparıldı diyen haber kanalları da haber diye ballandıra ballandıra resim karesini yayınlayacaklar.

SONRASI MALUM.

Aşkla sevgiyle kurulan bir yuva kin, nefret, öfke, hırs ve intikama dönüşerek kadın mezara erkek cezaevine. “Pişmanım hakim bey, namusumu temizledim!” diye mazlum rolüne bürünen bu tür canilerin ayak oyunları. Kim neyi kazandı derseniz ne yazık ki bitip giden ve canice katledilen bedenler çıkarı menfaati ve hırsına yenik düşen katiller sürüsü. Üzgünüm yine kazanan yok. Peki ya İnsanlık, saygı ve sevgi, vicdan ve merhamet, kalp ve gönül gözü öylemi! Saygının ve sevginin olduğu her yerde çiçekler açar.

Vicdan ve merhametin olduğu kalplerde huzur vardır, mutluluk vardır, tatlı dil vardır. Tatlı dilin olduğu her yerde muhabbet vardır, hoşgörü vardır.

KALP VE GÖNÜL ZENGİNLİĞİ İÇİNDE OLANLARDA PAYLAŞIM VARDIR.

Yardım vardır insanlık vardır. Kim olursan ol yine gel diyen Mevlaya, giden gitsin ben dönmem yolumdan dönmem diyen Hacı Bektaşi Veli’ye, Yaratılanı seviyorum yaratandan ötürü diyen Yunus Emre’ye, sevginin ne demek olduğunu bilen, Ferhat ile Şirin’e, Aslı ile Kerem’e, Leyla ile Mecnun’a tüm insanlığın örnek almasını diliyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Unutmayalım ki bu Dünya'yı Dünya malı değil, saygı, sevgi, vicdan ve merhamet, iyilik ve "İNSANLIK" kurtaracak.

Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene.

Gazeteci ve Televizyoncu A. Erol DİKER

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1107