Öne Çıkanlar ONİKİŞUBAT BELEDİYESİNİN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEĞİ SÜRÜYOR dizi AFŞİN BELEDİYESİ SEVİN GRUBU İLE İFTARDA AFŞİN DE GELİŞİM DEĞİŞİM BAŞLADI… PROJELERİNİ REHBER ETTİ

Bu haber kez okundu.

CHP’Lİ ALİ ÖZTUNÇ'TAN KADRO TALEBİ

CHP Milletvekili Ali Öztunç, KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaşanan bir durumu Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e yazılı olarak soru yöneltti .

İşte o sorular:

KSÜ tıp fakültesi hastanesinde en az 10 yıldır çalışan ilk ve acil yardım teknikerliği, anestezi teknikerliği, fizik tedavi teknikerliğini bitirmiş ön lisans mezunu personel kadroya almıyor. Yeni personel alımında anestezi paramedik (ilk ve acil yardım) ve fizik tedavi teknikerleri alındığını görüyoruz. Kuruma 10 yıla yakın emek vermiş insanlar dururken dışarıdan yeni mezun kişilere kadro verilmektedir. 4D kadrosunda yıllardır çalışan ön lisans mezunu personel ile yeni işe giren personel arasında ekonomik uçurum oluşmakta ve çalışma barışı zedelenmektedir. Kadrolu personel haftalık 40 saat çalışırken 4D personeli 45 saat çalışmaktadır.

Buna istinaden

1-     KSÜ tıp fakültesi hastanesinde en az 10 yıldır çalışan, ilk ve acil yardım teknikerliği, anestezi teknikerliği, fizik tedavi teknikerliğini bitirmiş ön lisans mezunu 4D personeline neden kadro verilmemektedir?

2-     KSÜ tıp fakültesi hastanesindeki ilk ve acil yardım teknikerliği, anestezi teknikerliği, fizik tedavi teknikerliği ön lisans mezunu personele ne zaman kadro vermeyi düşünüyorsunuz?

3-     Kadro verilirken sizce de önceliğin tecrübeli çalışanlara verilmesi çalışma barışı, kaliteli hizmet ve maksimum verim açısından daha adil bir yaklaşım değil midir?

4-     KSÜ tıp fakültesi hastanesinde 4D personelinin gerek ücret gerekse çalışma saatleri konusunda bir iyileştirme yapılması yönünde bir çalışmanız olacak mıdır?

Milletvekili Ali Öztunç Bu soruların Milli Eğitim Bakanı tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını talep etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol