Öne Çıkanlar AK PARTİ ON İKİŞUBAT YÖNETİM KURULU LİSTESİ AÇIKLANDI PAZAR GÜNÜNDEN BERİ KAYIP! BARO ADAYI ATAKAN BÜYÜK HİDROLİKTEN MÜŞTERİYE ÖZELÇÖZÜMLER DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

Bu haber kez okundu.

KARAKÜÇÜK, KSÜ’LÜ GENÇLERLE BİR ARADA
 Karaküçük en büyük sermayenin heyecan ve gayret olduğunu vurgulayarak, “En büyük güç, kendi içimizdeki bilgi ve heyecandır. Heyecanını kaybeden insan, üzerindeki cilayı kaybeden metal parçası gibidir. Önemli olan sınıf geçmek değil, meslek edinmektir. İşinizdeki hassasiyetiniz, bilgi birikiminiz ve mesleğinizdeki detayları öğrenme hissiniz, çalışma ahlakınız çok önemli değerlerdir. Biz sanayiciler, kalifiye ve ara eleman ve bununla birlikte heyecanlı insan bulamamaktan şikayetçiyiz. Bugün üniversite mezunu arkadaşlar hemen şef, müdür olarak başlamak istiyorlar. Siz şu anda kariyer yolculuğunuzun başındasınız. Diplomalarınız, o mesleği tam olarak bildiğinizin belgesi değildir. Mesleğinizin başındasınız, kendi mesleğinizde hiçbir işi küçümsemeden en alttan ama büyük bir heyecan ve aşkla çalışmaya başlamalısınız. Böylece düşündüğünüz hedeflere ve mesleğinizin en üst noktasına kadar gidebilme idealinize kavuşabilirsiniz. Kendinizi dev aynasında görerek iş beğenmezseniz, mesleğinizi kendi elinizle reddetmiş olursunuz. Bu sizin hayatınız için çok büyük bir kayıp olur. Çalışma ortamındaki eğitim ve tecrübe çok önemli. Yabancı dil çok önemli. Bilişim teknolojisini çok iyi takip etmelisiniz. Sürekli dünya değişiyor, meslekler değişiyor ve bir değişim süreci yaşanıyor. Kendisini değişime en hızlı adapte eden firmalar ve insanlar, en hızlı büyüyen firmalar ve insanlar olacaklardır.” dedi.Karaküçük
ayrıca, işletmelerin uzun ömürlü olabilmesi için sürekli yenilenen organizasyonlar olması ve yeni teknolojilere yatırım yapması gerektiğini ifade etti.

ÖKSÜZ; GENÇLERİ ÖNEMSİYOR, ONLARI SEVİYORUZ

KMTSO Yönetim Kurulu Üyesi M. Hanifi ÖKSÜZ ise, gençlerle birlikte olmayı çok sevdiğini ifade ederek, “Sizler, ülkemizin geleceğisiniz ve geleceğimizi gençlerin dinamizmi ve bizim tecrübelerimizle daha iyi düzenleyeceğiz. Bilgiler mezara gitmemeli, bunu Batı çok iyi beceriyor. Ben de deneyimlerimi genç arkadaşlarımızla paylaşmayı çok önemsiyorum.” diye konuştu.

Kahramanmaraş’ta tarımla uğraşan bir ailenin çocuğu olduğunu söyleyen Öksüz, zamanın; insanları, düşünceleri, ülkeleri ve anlayışları değiştirdiğini ifade etti.

Kendini hep Kahramanmaraş’a karşı sorumlu hissettiğini vurgulayan Öksüz, “Makine Mühendisliğini bitirdikten sonra şehrime döndüm. Eskiden Anadolu ile İstanbul arasında çok uçurum vardı. Arkadaşlarım şehrime dönmemi istemedi.  Sizlere tavsiyem, hiçbir zaman doğduğunuz yeri, ülkenizi ve elinizdeki şartları küçümsemeyin.” şeklinde konuştu.

Takım ruhuyla çalıştıklarını ifade eden Öksüz,Türkiye en büyük ilk 500 şirketi arasında 4, ikinci 500 firması arasında 4 şirketimiz var. Kahramanmaraş’a büyük yatırımlar yapmanın peşinde koşturuyoruz. 28 sanayi tesisimiz var. Bu başarıyı yakalamanın sırrı, takım ruhu içerisinde çalışmak. Sizlerin de buna çok önem vermeniz gerekiyor. Ortak aklı bulup, uyum içerisinde çalışmalıyız. Bu uyumu sağlayacak liderler de seçmeliyiz. Artık ben yok, biz var. Her ortak, holdingin gücüne güç katarak devam etti. Biz büyüdükçe çalışanlarımız da büyüdü.” diyerek sözlerine nokta koydu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol