banner1424
Öne Çıkanlar REKTÖR DEVECİ GAZETECİLERLE BULUŞTU Mehmet dizibüyük ULAŞTIRMA ÇALIŞTAYI YAPILDI GELENEKSEL SANİ KONUKOĞLU FUTBOL TURNUVASI OVAYOLU

Bu haber kez okundu.

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ YATILI KUR’AN KURSU YANGINI İÇİN SEFERBER OLDU
 Merkez, Sütçü İmam, Tavşantepe, Barbaros ve Binevler grupları eş zamanlı olarak 12 araç ve 36 personelle sevk edildi.

İki katlı ve ahşap ağırlıklı yatakhanenin üst katında başlayan yangın kısa sürede yayıldı. Yoğun duman ve yükselen alevler sebebiyle, büyük zorlukların yaşandığı yangına dört ayrı koldan müdahale edildi. Yaklaşık 2 saat süren çalışmadan sonra alevler tamamen kontrol altına alınarak soğutma çalışmaları başlatıldı’’ denilerek bilgi verildi.

22 öğrencinin kaldığı yatakhanede, yangın çıktığı sırada kimsenin olmaması büyük bir faciayı önledi. Ciddi maddi hasarın oluştuğu yangının elektrik tesisatında meydana gelen kısa devre sebebiyle çıktığı tahmin ediliyor.

Öte yandan, Büyükşehir İtfaiyesi’nden yapılan açıklamanın devamında; yurt, pansiyon, hastane gibi kurumların, İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile irtibata geçerek,  binaları yangın tedbirleri yönünden kontrol ettirmeleri ve olası yangınlara karşı eğitim ve tatbikat almalarının elzem olduğu vurgulandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol