banner1351
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİRDEN TRAFİĞİ RAHATLATACAK YENİ KAVŞAK DÜZENLEMESİ TEZCAN HERKES KENDİ İŞİNİ YAPMALI AFŞİN BELEDİYESİNDE CEYLANPINARDA BÜYÜK PANİK !

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN POYRAZ’A ALTIN GİBİ TEŞEKKÜR
 Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, duygularını şu cümlelerle dile getirdi; “Kuyumcular Odası Başkanımız Mustafa Öz kardeşimiz 2005 yılında görevi devraldığından bu yana gerçekten güzel çalışmalar sergiliyorlar. Bizlerden bir talepleri vardı. Kuyumcular için bir site oluşumu yönünde idi. Çok uzun arayışlardan sonra bildiğim kadarıyla yer tespiti yapıldı ve arsa sorunu büyük oranda bitti. Kuyumcu Kent adı altında şehrimize yakışır bir site yapacaklar. Çünkü bazı kentler artık kendi zenginlikleri ile ortaya çıkıyorlar. Bugün Kahramanmaraş haricinde 22 ayar altını işleyen bir çalışma hemen hemen yok gibi. İstanbul Kapalı Çarşı’da satılan işlemelerin hepsinin Kahramanmaraş’tan gittiğini biliyor. Bundan dolayı da bir siteye ihtiyaçları vardı. Böyle iş merkezlerinde gayrı sıhhı ortamlarda mesleklerini icra etmeleri hem zorlaştı hem de üretilen malların pazarlaması sorun oluyordu. Bundan dolayı da böyle bir site yapma ihtiyacı hasıl oldu. Eski sanayide bir yerde bizim imar çalışmasını tamamladığımız bir bölgede yeri buldular. Kamulaştırma çalışmaları da bitti sanıyorum. Biz de işin yapılması gereken taraflarını yaptık” dedi.BURMA BİLEZİK VE PATENTİ

Başkan Poyraz’a ziyarette de Maraş burma bileziğinin patentini alma çalışmalarını başlattığımızdan dolayı teşekkür etmek adına Maraş Burma Bileziği maket plaketi hediye edilirken;  “Kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah Kuyumcular Odası ile yürüttüğümüz patent çalışması sonuçlanır ve patentimizi alırız. Sitenin temelini ne zaman atarlar bilmiyoruz ama temeli atıldıktan sonra da inşallah yaparlar ve şehrimize yakışır bir Kuyumcu Kent Sitesini yaparak şehrimize kazandırırlar. Çünkü çok gayret gösterdiler bu konuda. Ben kendilerine bu jestlerinden ve çalışmalarından dolayı teşekkür ve tebrik ederek başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

ÖZ; “BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Ziyarete ilişkin bilgiler veren Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Öz ise: “2005 yılında yönetim kurulundaki arkadaşlarla birlikte göreve geldiğimizde şu eksikliği gördük. Kahramanmaraş’ta irili ufaklı 400 tane atölyemiz vardı. Atölyelerimiz bir türlü kendilerini geliştiremedi. Bu eksikliği görünce bir Kuyumcu Kent’i nasıl kurabiliriz diye yönetimdeki arkadaşlarla görüşerek bunun çalışmalarına başladık. Arsa arayışlarımız uzun sürdü ama sonunda bir yer bulduk ve satın aldık. Satın aldıktan sonra Belediye Başkanımıza geldik ve durumu izah ettik. O da sanki Kuyumcular Odası’nın bir üyesiymiş gibi bizimle beraber aynı heyecanı duyarak buranın imar durumunu hallettiler. En kısa sürede de temelini atacağız. Ancak şunu belirtmeden geçemeyeceğim. Bu konuda en az bizim kadar da Başkanımızın çabası ve gayreti oldu. Biz bu konuda özellikle de kendisine teşekkür etmeye geldik. Başlamak bitirmenin yarısıdır diyerek temelli attığımız zaman da ne kısa sürede bitiririz ve esnaf kardeşlerimizi oraya taşıyarak daha modern ve daha temiz bir ortamda üretim yapmalarını sağlayacağız” diye konuşarak Başkan Mustafa Poyraz’a teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol