Öne Çıkanlar ÖZEL SANKO OKULLARI ÖĞRENCİSİNİN YÜZME BAŞARISI PİAZZANIN MERCEDES ÇEKİLİŞİ YAPILDI 12 ŞUBAT RUHUNU KADINLAR TAŞIDI Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye alevi

Bu haber kez okundu.

AKARYAKIT İSTASYONU SORUNU ÇÖZÜLDÜ
 Ramazanoğlu açıklamasında; ''Yıllardan beri arapsaçı gibi tıkanıp kronikleşen sorunla ilgili olarak, Petrol İstasyonu sahiplerini ve kamuyu zarara uğratmayacak tatminkar bir çözüm için uzun zamandan beri çalışmakla birlikte tüm tarafları, Milletvekillerimizi, sosyal ve sivil toplum paydaşlarını düzenli olarak bilgilendirmekteyiz.

Bu amaçla, Petrol İstasyonu sahibi Sayın Sefa Sezal başta olmak üzere, konuyla doğrudan veya dolaylı alakası bulunan tüm ilgilileri, Kahramanmaraş Valisini, Belediye Başkanını, DHMİ Yönetimini, Havaalanı Müdürünü, İl Çevre ve Şehircilik Müdürünü, İl Defterdarını, Karayolları 55. Şube Şefini, TCDD Gar Müdürünü, şehir plancılarını, uzmanları ve hukukçuları ayrı ayrı dinleyerek, gerekli bilgi ve belgeleri toplayarak, ayrıntıları her aşamada diğer Milletvekillerimizle de paylaşmıştık.


Son olarak, Ak Parti Grup Başkan Vekilimiz Sayın Mahir Ünal, benim ve Milletvekilimiz Sayın Sıtkı Güvenç’in de bulunduğu, AK Parti İl Başkanımızın ev sahipliğinde, 12.01.2013 Cumartesi günü gerçekleşen toplantıda, Petrol İstasyonu sahiplerinin katılımıyla, İl Defterdarımız ve İl Çevre ve Şehircilik Müdürümüz davet edilerek, tarafların pozisyonları yeniden ele alınmış, tam bir durum değerlendirmesi yapılmıştır.

Sonuç olarak, Milletvekillerimizin desteğiyle, bahsi geçen Petrol İstasyonu sahibi değerli hemşerilerimizi ve ilgili kamu kurumlarımızı zarara uğratmadan, bireysel ve kamusal hakları birlikte gözeterek adaletli bir çözüme ulaşılmasında mutabakat sağlanmıştır.

Petrol istasyonu kalktıktan sonra, 2300 m. uzunluğundaki mevcut pist, doğu tarafa yani petrol istasyonu tarafına doğru 500 metre daha uzatılabilecek, böylece pist uzunluğu asgari 2800 metreye çıkacaktır. Bu suretle, uçaklar doğu istikametten gelip tekrar doğu istikametine doğru kalkabilecektir. Böylece, ILS cihazı da kullanılabilir hale gelecektir. Çünkü mevcut pist uzunluğu ve batı yöndeki dağın varlığı şu aşamada, pist kenarındaki ILS anteni ile uçaktaki alıcının irtibatını engellemektedir, halbuki pist istenilen uzunlukta olsa uçak şu andaki gibi doğu tarafından inişe geçtiğinde uçaktaki ve pistteki ILS alıcı-verici üniteler karşılıklı iletişim kurabilecekler, böylece gece ve sisli hava inişleri de kolaylıkla mümkün olabilecektir. Aslında, şu anda Van Havalimanında uygulanan çok yeni ve başarılı bir pilot çalışma, gelişmiş uydu sinyal sistemiyle, artık ILS sistemine dahi gerek bırakmayacak şekilde çok daha kaliteli bir iletişim-yaklaşma-iniş-kalkış-yönlendirme imkanı uydu aracılığı ile sağlanmaktadır. Ayrıca, yeni terminal binasının, şu andaki otoparkın arkasında bulunan boş alana inşa edilmesi planlanmakta olup yeni terminal binası en modern teknolojik altyapıyla donatılacaktır. Düşünülen bu yeni binada gümrükleme birimi de kurulmak suretiyle, yurt dışından gelenlerin, gümrük işlemleri nedeniyle zorunlu olarak Gaziantep veya Adana Havaalanlarına inmelerine, yahut o kentlerdeki gümrük makamlarına başvurmalarına artık gerek kalmayacaktır” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol