Öne Çıkanlar KAYINVALİDESİNİ TOPRAĞA VERDİ Menar HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM ELBİSTANSPOR YATIRIMCI HER ANLAMDA KORUNUYOR

Bu haber kez okundu.

YILMAZCAN; KADINLARIMIZ GÜÇLE İSE HER ŞEYİMİZ GÜÇLÜDÜR

Başkan İbrahim Yılmazcan, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü vesilesiyle yayımladığı mesajında sevgi ve fedakârlıklarıyla dünyayı güzelleştiren, hayatın her rengini hakkıyla taşıyan kadınları sevgiyle ve saygıyla andığını söyledi.

Kadınlara verilen saygı ve değerin Türklerin tarih sahnesine çıkmasıyla başladığını, İslam’la da fersah fersal yol katedildiğini hatırlatan Başkan Yılmazcan; “Batı uygarlıklarında kadınlar köle olarak satılır ve her zaman aşağılanmaya maruz kalırlardı. Türk ve İslam’la kadınlarımız gerçek şeref ve saygıya kavuşmuş, fersah fersah da bu konuda mesafe katedilmişti. Peygamber efendimiz kadına verdiği ve verilmesi gereken değeri şu hadis-i şeriflerle bizlere iletmiştir. "Kadınların haklarını yerine getirme huşusunda Allah'tan korkunuz zira siz onları Allah'ın bir emaneti olarak aldınız, onlara yediğinizden yedirin, giydiğinizden giydirin, onları Dövmeyin, fena söz söylemeyin" Gazi Mustafa Kemal ise atalarından aldığı feyzle Kadına verilen değer noktasında pek çok ilke imza atmıştır.” Dedi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, kadın şiddetine tolerans gösterilmediğine vurgu yapan Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan; “AK Parti'nin iktidara geldiği günden beri kadınlarımızın önündeki engelleri kaldırmak için tarihi reformlar gerçekleştirildi. Bunların en önemlilerinden biri, 2012 yılında çıkarılan Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'dur. Bu kanunun çıkması, ülkemizde şiddete maruz kalan kadınlarla ilgili gerçekten tarihi bir dönüm noktasıdır. Bakanlığımız bu çerçevede şu ana kadar şiddete uğramış 20 bin kadının davasına müdahil olarak mağdur kadınlarımızın yalnız olmadığını göstermiştir."  Diye konuştu.

Kadına yapılan şiddetin asla tasvip edilmeyeceğini de dile getiren Başkan Yılmazcan, “Kadınlarımız, milletimizin yüzyıllardır devam eden varlığının teminatı olmuş, Cumhuriyetin kuruluşu dahil bütün kader anlarında

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1308

banner1309