banner1124
banner1125
Öne Çıkanlar MODERN SAĞLIK MERKEZLERİNE KAVUŞACAK OKULLADA GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLİYOR YALNIZLAR İSTASYONU TANIDIR VE GEDEMENLİ AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ UFKA YOLCULUK KÜLTÜR YARIŞMALARI

Bu haber kez okundu.

YARALI ATMACAYA HAYVANSEVERLER SAHİP ÇIKTI
 Yaralanan Atmaca'nın tedavisini üstlenen Veteriner Hekim Ali Oğuzhan Özkömeç iyileştikten sonra atmacayı Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teslim edileceğini söyledi.

Konu hakkında bilgi  veren Veteriner Hekim Özkömeç şunları dile getirdi: 13.06.3019 tarihinde özel bir şantiyede çalışan işçiler tarafından şantiye sahasında yaralı halde bulunan atmaca klinimize getirildi. Genel muayenesi yapıldığında kanatlarının yaralı olduğu, yaralı olduğu için beslenememiş ve  susuz kaldığını tespit ettik. Öncelikli olarak kanatlarında ki yarayı tedavi ettik. Sonrasında susuluğunu (dehidre) durumunu bertaraf etmek için serum bağladık. Beslenmesini ise elimizle yaparak genel durumunun iyileşmesini sağlandık. Atmacanın durumu şuan çok iyi olup tekrardan doğal ortamına kavuşması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube müdürlüğüne teslim edeceğiz.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1126

banner1127

banner1128

banner1129