Öne Çıkanlar dizi MEHMET FİSKECİ UMRE YOLCUSU YERE İZMARİT ATANA 65 TÜKÜRENE 35 LİRA CEZA! SİZİ MAHCUP ETMEM! MESLEK KOMİTELERİNİN ENFORMASYONU ÇOK ÖNEMLİ…

Bu haber kez okundu.

VALİ COŞKUN, KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE İÇİN MUHTARLARLA BULUŞTU

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Ömer Faruk Coşkun, “Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında ulusal eylem planı doğrultusunda yerel bir eylem planımız yürürlüktedir. Bu eylem planı çerçevesinde tüm faaliyetlerimizi kararlı bir şekilde yürütüyoruz. Bu faaliyetler yürütülürken bahsedilen eylem planı dahilinde bütün kamu kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza bazı görevler tevdi edilmiştir. Bu görevler çerçevesinde bütün kurumlarımız faaliyetlerini yürütüyorlar. Mahallelerimizde devletimizin tabiri caizse eli, kolu ve gözü konumunda olan muhtarlarımızda bu sürecin yönetilmesinde çok önemli. Bu anlamda bu toplantı aracılığıyla muhtarlarımızdan beklentilerimizi dile getireceğiz.” diye konuştu.

PANDEMİYİ SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE YÜRÜTMEK

Pandemi süreciyle ilgili de muhtarımızdan beklentileri aktaran Vali Coşkun, “Pandemi süreciyle ilgili devletimizin ilgili tüm kurumlarının kararlı çalışmaları bulunmakta. Bu konuda bizde Valilik olarak bütün kamu kurum ve kuruluşlarımızla, muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla Pandemi sürecinin sağlıklı bir şekilde yönetilebilmesi için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Mahalle Denetim Grupları’nda denetim üyesi olarak faaliyet yürüten muhtarlarımıza bu süreçte verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Muhtarlarımız denetim ekiplerimizle birlikte karantinada ve izalasyonda olan vatandaşlarımızın takibi noktasında önemli bir görevi yürütüyorlar. Muhtarlarımızdan özellikle ricam, mahalle sakinlerine maske, mesafe ve temizlik kurallarına hassasiyet göstermeleri için hatırlatmalarda bulunmalarıdır. Kendi sağlığımız, sevdiklerimizin sağlığı ve toplum sağlığı için kurallara uyalım. Birlikte başaracağız inşallah.” dedi.

Muhtarlarımızın sorun ve taleplerini de dinleyen Vali Coşkun, taleplerin çözümü noktasında ilgili Bakanlıklar ve kurumlarımızla gerekli koordinasyonun sağlanacağını ifade etti.

Toplantıda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında muhtarlarımıza düşen görev ve sorumluluklar ile ilgili sunum yapıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol