banner746

SANKO ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. DAĞLI 10 KASIM MESAJI YAYINLADI

07 Kasım 2017 Salı 13:02
Bu haber 240 kez okundu

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Türk Milleti’nin kaderini yönlendiren, dünyanın en büyük lider ve kahramanlardan, Cumhuriyetimizin Kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79’uncu yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

SANKO ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. DAĞLI 10 KASIM MESAJI YAYINLADI
 Prof. Dr. Dağlı, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önderimiz Atatürk’ü, vefatının 79’uncu yılında, derin bir üzüntü ve kederle anarken, aziz hatırası önünde saygı ve şükranla eğiliyorum” dedi.

 

Sadece Türk Milleti’nin değil, dünyanın da saygı, sevgi ve takdirini kazanmış bir lider olarak, kendini ülkesine adayan Büyük Önderin, kurucusu olduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı ve devamlılığı için elinden gelen her türlü çabayı gösterdiğini kaydeden Prof. Dr. Dağlı, şöyle devam etti:

 

“Halkıyla iç içe bir yaşam süren Büyük Atatürk, fiziken aramızdan ayrılmış olabilir, ancak en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti ebediyete kadar yaşayacaktır. Bu büyük eseriyle birlikte Büyük Kurtarıcı da aramızda yaşamaya devam edecektir.

 

SANKO Üniversitesi olarak, Cumhuriyet düşüncede, bilgide, sağlıkta güçlü ve yüksek karakterli koruyucular ister’ diyen Atamızın, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz azim, kararlılık ve büyük bir inançla, çok zor koşullar altında kurarak bizlere emanet ettikleri Cumhuriyetimizi korumak ve yükseltebilmek için aklın, ilmin ve çağdaşlığın yolundan ayrılmayacağız.

 

İleri görüşlülüğü, kararlılığı ve vatan sevgisiyle yolumuzu daima aydınlatacak olan Atamızı, ebediyete intikalinin 79’uncu yılında büyük bir özlemle anıyoruz. Dünya var oldukça adın yaşasın Büyük Atam.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder