banner1078
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI ÖZEL TARAFTARLAR HEDEFIMIZ ONCE IYI INSAN YETIŞTIRMEK TANRIVERDİ: ASLA GERİ DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİLER FALA BAKACAK!

Bu haber kez okundu.

MAVİ KAPAK TOPLAMA KAMPANYASI
 Gerçekleştirdiği projelerle adından sıkça söz ettiren İsmail Kurtul İlköğretim  Okulu, başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Sosyal sorumluluk projeleri dahilinde mavi kapak toplama kampanyası yürüten okul öğrencileri topladıkları mavi kapaklarla edindikleri tekerlekli sandalyeyi Teslim aldılar.

Mavi kapak toplayarak engelli vatandaşın tekerlekli sandalye sahibi olması için Kahramanmaraş’ta Mavi Kapak temsilcisi Kadir Gülmezoğlu’dan okulda düzenledikleri törenle teslim aldılar. Törende Konuşan Okul Müdür Yardımcısı Çoşkun Tehci Kazım Bozkurt , “Engelleri hep beraber kaldırıyoruz. Bizler de bir gün engelli olabiliriz. Tüm engellilere karşı duyarlı olmak durumundayız” dedi.

 Tehci ‘’ Biz okul olarak öncelikle öğrencilerimizin topluma karşı duyarlı ve sorumluluk bilinci içerisinde yetişen bireyler olmasını amaçlıyoruz. Ve okulumuzda bu tür etkinlikleri gerçekleşmesinden büyük mutluluk duyuyoruz. Gösterdikleri duyarlılıktan ötürü Öğrencilerimize ve Öğretmenlerimize, velilerimize ve minik yavrularımızı can-ı gönülden tebrik ediyorum. Güzel çalışmalarının devamını diliyorum. ” dedi.

Proje Sorumlsu 2-D Sınıfı Öğretmeni Ali Bandırma ‘’ Çocuklarda olumlu davranış kazanımı için bu tür projelere katılımlarının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ben mümkün oldukça öğrencilerimi buraya getiriyorum. Böylelikle bizler çocuklara yardımseverlik bilinci kazandırmayı amaçlıyoruz bu şekil etkinliklerle dedi.

Okul Aile Birliği Başkanı Gül Yurtgezen ise’’ “Toplumda engellilere yönelik farkındalığın arttırılmasında önemli bir etkinlik olarak son yıllara damgasını vuran ve Türkiye’de hemen hemen her ilde çığ gibi büyüyen kampanyalardan birisi “ Mavi Kapak Kampanyası”… Bu kampanya ile plastik kapakların akülü tekerlekli sandalyeye dönüşüm serüveni gerçekleşiyor.  Toplanan her bir plastik kapak, bedensel engelliler için akülü tekerlekli sandalye umudu oluyor.” Dedi 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol