banner1078
Öne Çıkanlar BAŞKANI MAHÇİÇEK: TOPLUMSAL BİRLİKTELİĞİMİZİN TEMELİNDE PEYGAMBER SEVGİSİ VAR MAHMUT ARIKAN İLE SABAH SOHBETİ Belediye Başkanı Hanfi Mahçiçek KMSDE YENİ PATRON ERDAL ALPASLAN grup toplantısı

Bu haber kez okundu.

EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLER PİAZZA’DA  YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
 Kahrmanmaraş’ın kültür ve yaşam merkezi olan Piazza AVM, Onikişubat Belediyesi, Şehit Duran Melemir ve Şehit Haşim Yenigül Bilgi ve Kültür Evleri’ndeki dikiş-nakış kurslarında eğitim gören kadınların hazırladığı sergiye ev sahipliği yaptı. Serginin açılışı, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen tarafından gerçekleştirildi. Kahramanmaraşlı kadınların, yöreye özgü bindallıları, iğne oyalarını ve nakışlarını beğeniye sunduğu sergi, Piazza ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gördü.

‘KESTİLER, BİÇTİLER, DİKTİLER, SERGİLİYORLAR

Yüzlerce markayı bünyesinde barındırmasının yanı sıra, mimarisi, ferah ve güvenli ortamıyla da bölge halkının buluşma noktası olan Kahramanmaraş Piazza AVM, yıl boyunca birçok etkinliğe ve sanatsal faaliyete de ev sahipliği yapıyor. Onikişubat Belediyesi Bilgi ve Kültür Evleri’ndeki dikiş-nakış kursiyerlerinin sergi açılışında konuşan Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, yapılan yatırımların karşılığını almanın sevincini yaşadıklarını kaydetti.

Mahçiçek, “Hanımların, oluşturduğu güzel eserler bizlere mutluluk ve gurur verdi.  Bu çalışmalarda emeği geçen çok değerli hocalarımıza, kursiyerlerimize çok teşekkür ediyorum ve her birini tebrik ediyorum. Ben inanıyorum ki bu güzellikler, bu çalışmalar daha da gelişerek devam edecek ve bu hanımefendiler ev ekonomilerine küçük de olsa bir katkı sağlayacaklar.  Dolayısıyla daha üretken hale gelecekler.’’ dedi. Açılışın ardından sergiyi gezen Başkan Mahçiçek, eğitmen ve kursiyerlerden sergilenen ürünler hakkında bilgiler aldı.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol