banner746

Doğa ve hayvan sevgisi resmedildi

12 Haziran 2012 Salı 10:17
Bu haber 2976 kez okundu

Kahramanmaraş Doğayı ve Hayvanları Sevenler Derneği ve Kahramanmaraş Belediyesince birlikte organize edilen DOHAYSEV derneğinin resim sergisine katılım ve ilgi büyük oldu.

Doğa ve hayvan sevgisi resmedildi
 Haftanın ilk günü olan pazartesi günü, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde Hayvanlar için bir damga sevgi, bir avuç merhamet konulu resim yarışmasının ödül töreninde konuşan DOHAYSEV yönetim kurulu adına başkan Zekiye Duyar, doğaya ve hayvana sevgisi saygısı olmayan toplumların medeniyetten söz edemeyeceğini söyledi.

Platforma konuşmacı olarak çıkan DOHAYSEV Genel Başkan Yardımcısı Nesrin Çıtırık; önce nefis bir sunum yaptı, hayvanları ve insanları sevmeyen insanların, en yakınlarını dahi sevemeyeceğinin altını çizdi.


Arkasından Süheyla Akalın konuştu. Günün öneminden söz etti, doğa ve hayvan sevgisini resimleriyle anlatmaya çalışan çocuklara teşekkür etti.

Son olarak da platforma gelen Vali Yardımcısı Erkan Bulgan,  resimleri incelediğini, minik çocukların ellerinden çıkan büyük resimlerin güzelliğinin yansıttığı muhteşem tablolardan övgüyle söz etti.

Konuşmaların ardından doğa ve hayvan sevgisini kalemleriyle, fırçalarıyla anlatmaya çalışan ve bu yolda başarılı görülen çocuklara ödüller verildi. Çocuklara ödülleri verilirken, aileleri de yanlarında bu mutluluğa tanık oldular.

 


BUGÜN MARAŞI DİZE GETİRDİK!

 

Bu satırları DOHAYSEV yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda HAYTAP Federasyonu temsilcisi Mehtap Sağsen yazmış.

Okuyalım;

Sevgili Nesrin Hanımı, sevgili Süheyla ve Funda Hanım'ı Kahramanmaraş Resim Yarışması Ödül Törenimizden Adana'ya uğurladıktan sonra, daha onlar yoldayken yazıyorum.

Duyduk duymadık demeyin sevgili dostlarım, bugün Maraş'ı dize getirdik. Satır satır tarih yazdık Maraş'ta.

Sevgili Nesrin Hanım ve misafirleri Adana DOHAYKO Başkan Yardımcısı Süheyla Akalın ve Adana DOHAYKO Gençlik Grubu Koordinatörü Sevgili Funda Düzkaya ve Maraş'ta onları karşılayan bizler, Zekiye Duyar, Çiğdem Şeker, Serpil Kazancı ve tüm Kahramanmaraş DOHAYSEV Yönetim Kurulu Üyeleri ve bendeniz Mehtap Sağsen, hep birlikte adımızı Maraş'ın unutulmayanlar listesine yazdırdık.


Ve bizler Maraş'ta bugün şairin tabiriyle çocuklar gibi şendik ve biz Maraş'ta bugün dev gibi bir organizasyonu yendik.

Yüzümüzün akı ve pakıyla gülücüklü ve beyaz duygularla sıkıca kenetlendik.

Kıymetlimiz Nesrin Hanım bizi bu anlamlı şölenimizde yalnız bırakmadı.

Tam 250 yarışmaya katılım resimleri ile sergi yaptık, kokteyl verdik.

Yarışmaya katılan çocuklarla, Valimizle, Belediye Başkanımızla, Öğretmenlerimizle, Velilerimizle tek yürek olduk.

Çağıl çağıl çağladık. Ne güzel ve onurlu yorgunluktu bu. Sayın Vali Yardımcımız ve Belediye Başkanımız Lap-Top'undan Çeyrek Altınına kadar tek tek elleriyle verdiler hediyeleri. Bu organizasyon için eğilmeden bükülmeden üç aydır çalışıyorduk.

 

SÜHEYLA VE FUNDA HANIMI TANIMAK

 

Önce bir engin denizin kenarında suya ayaklarımızı sokmuştuk, yüze bilirmiyiz yoksa yüzemez miyiz diyorduk.

Birde baktık ki deniz sevgi dalgalarıyla çoktan yarılmış ve biz karşıya geçmişiz.

Törenden sonra beni kırmayıp evimde misafir olan Nesrin Hanım, Süheyla Hanım, Funda Hanım ve Kahramanmaraş İş Kadını Aksu TV program yapımcısı Sevgili Kibar Hanım ve Dohaysev grub arkadaşlarımla birlikte balkonumda bol kahkahalı yemek yedik.

Süheyla ve Funda Hanım'ları tanımaktan gurur duydum.

Günün tatlı yorgunluğu üzerimize çökerken, Nesrin Hanımları uğurladık.

Düşünüyorumda Sevgili Dostlarım, bizim başarımız HAYTAP'ın başarısı, biz canlar adına Merhamet bayrağımızı Sevgi kalesine çıkardık,

rüzgarda dalgalandırıyoruz. Ben içime yeni umutlar koydum, arkama yaslanıp umutsuzlukları kovdum.

Nice güzel törenler, nice düğün tadında umutlu şölenlerden haber vermek dileğiyle.

 

Vali Yardımcısı Dr.Erkan Bulgan, Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, Müftü Yardımcısı Bayazıt Kanat, TEMA Vakfı Başkanı Cafer Kalalı, Emniyet Toplum Destekli Polis Şube Müdür vekili Saim Akkuş, il sağlık müdürü İlker Çitil, Şahika Sanatevi Müdiresi Engin Karabekiroğlu, Kahramanmaraş Kültür Derneği Başkanı Abdulhakim Eren ve çocukların sevinçlerine, mutluluklarına ortak olmak isteyen öğrencilerin aileleri katıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder