Öne Çıkanlar KUDUZ MÜCADELESİNDE HAVADAN AŞILAMA PROJESİ İHRACAT VE SANAYİ ÜRETİMİ ARTTI siyaset ŞAMPİYONLUK ŞARKILARI BAŞLADI Akbaba Ailesi

Bu haber kez okundu.

. BU YATIRIM KAHRAMANMARAŞ’TA BİR İLK
 TKDK Kahramanmaraş İl Koordinatörlüğü’ne 2017 yılının son çeyreğinde sunulan ve destek almaya hak kazanan başvuru sahipleri birer birer yatırıma başlıyor. Son olarak Şirikçioğlu Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne ait “Şirikçioğlu Meyve Paketleme” projesini hayata geçirecek imzalar İl Koordinatörlüğü makamında düzenlenen törende atıldı. Göksun’da inşa edilecek tesiste, bölge ekonomisi için oldukça önemli olan elmanın boylanması, tasnif edilmesi ve paketlenmesi gibi işlemlerin gerçekleştirileceği ve böylece katma değer yaratılmış olacağı belirtilerek daha önce meyve ve sebze sektöründe TKDK tarafından desteklenen tesislerin sadece ürün muhafazasını amaçlaması nedeniyle bu yatırımın bir ilk olacağı ifade edildi.

İl Koordinatörlüğü’nde düzenlenen sözleşme törenine Şirikçioğlu Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ni temsilen katılan Hacı Ali Şirikçi,  bölge ekonomisinde ciddi  yeri olan bir ürünün hak ettiği değere ulaşması ve istihdama katkı yapması açısından önemli olduğunu düşündüğümüz bu yatırımı gerçekleştirmek adına atılan bu imzaların hem kendileri hem de Kahramanmaraş için hayırlı olmasını temenni ettikleri belirterek, destek almaya hak kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi. 

Bugüne kadar çeşitli sektörlerde önemli yatırımları desteklediklerini ifade eden İl Koordinatörü Ahmet Cemil Ceyhan ise imza töreninin ardından şu açıklamaları yaptı: “ Daha önce meyve ve sebze sektörüne yönelik soğuk hava depolarının kurulumuna destek vermiştik. Bu sayede üreticilerimizin hasat sonrası kayıplarını önlememiz ve soğuk zinciri sağlayarak ürünün hak ettiği değeri buluncaya kadar muhafaza edilebilmesi mümkün olmuştu. Şimdi bugün sözleşmesini imzaladığımız bu tesisin faaliyete geçmesiyle birlikte, ürünün ayıklanması, boylanması, tasnif edilmesi ve paketlenmesi gerçekleştirilerek katma değer oluşturulacaktır. Bu açıdan bir ilk olan bu yatırımı oldukça önemsiyor ve bir an evvel hayata geçirilmesini arzu ediyoruz.” dedi.

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde inşa edilecek tesisin yatırım bedelinin yaklaşık 4 Milyon Lira olduğu ve en kısa süre içerisinde yatırım sürecinin başlayacağı öğrenildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol