Öne Çıkanlar ESKRİM TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ ELMALAR MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ aile büyükleri 92 yaşındaki Şerife Nineyi kaybetmenin acısını yaşıyor. KÜTÜKÇÜDEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI SANKO KARKAMIŞ KAZILARINA SPONSOR OLDU

Bu haber kez okundu.

Acının, gözyaşının dili ve rengi yok!
 Kahramanmaraş’tan yükselen bu ses aslında yıllardır duyulmayan ya da duyulmak istenmeyen annelerin feryadı. Bizler hepimiz bir annenin eseriyiz. Bu topraklarda güç sahipleri annelerin sesini duysaydı ne terör ne de gözyaşı olurdu.

EVİMİ YIKTINIZ

Sultan Can bir şehit annesi. Acı haberi alan anne Sultan Can, “Evimi barkımı yıktınız, yavruma nasıl kıydınız” diyerek Kürtçe ağıtlar yaktı. Acının, gözyaşının dili ve rengi yok. Dünyanın neresine giderseniz gidin anne yüreği aynı. Sultan anne binlerce şehit annemizden biri. O elleri öpülesi nurlu şehit analarımız. Oğullarını askere kınalarla dualarla gönderen her an yürekleri kıpır kıpır yol gözleyen. Saat başı haberlerini kaçırmayan ve her şehit haberinde yüreği yanan asker annelerimiz. Ya da evlatları kandırılarak terör örgütüne katılan yerini izini bilmeyen anneler. Aziz memleketimiz de fotoğrafın iki tarafı. Hiç kimse çocuğunu terörist olsun diye yetiştirmez. Bizim annelerimiz çocuklarını evine, vatanına, dinine, ailesine yararlı olacak diye büyütür. Sultan anne sordu’ ’Evimi barkımı yıktınız, yavruma nasıl kıydınız” diye. Yıllardır sorulan soruyu duyan oldun mu?

KAHRAMANMARAŞ

Maraş, Şehit Polis Ahmet Geben ardından yine şehit haberiyle yasa boğuldu. Jandarma Er Tuncay Can bir annenin can evladı. Terör Türk, Kürt demeden MİLLETİMİZİ vuruyor. ŞEHİT bu nurlu olur bedeni, melekler yıkar parmaklarını ucuyla pak yüreğini. Kaldırdı baktı başını şehidim son kez vatanına. Yükseldi makamlar aştı tek tek, yükseldi yanı sıra al bayrak yükseldi. Saf tutmuş dua edenlere baktı. Sonra ’’Vatan sana kanım helal olsun dedi’ ’Cennet yurtlarına vardı. Peygamberler karşıladı onu ağuşunu açarak. Sonra Maraşlı şehitler sardı etrafını Çakmakçı Sait, Gaffar Zülfikar Çavuş oğlu Hüseyin, Tiyeklioğlu Kadir,  Aşık Mustafa oğlu Ökkeş ve Ali Sütçü İmam da oradaydı. Vatan bakışlı EFE’nin şehit babası Ahmet Geben de oradaydı. Çanakkale, milli mücadele şehitleri, Bedrin aslanları oradaydı.Sultan anne bağırdı “Evimi barkımı yıktınız, yavruma nasıl kıydınız” diye kürtaj tartışmaları, Avrupa futbol heyecanı, dizilerin sezon finali, Erdoğan-Kılıçdaroğlu buluşması, Antalya’da podyuma çıkan "Kızıl Ajan’’ haberleri arasında duyanınız oldu mu?

Son dakika haberi- Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Niğde’de de Gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Yılmaz, 'Bugün itibariyle bedelli başvuru sayısı 45 bin 500'ü aştı’  dedi.

Güngör Yavuzaslan – BGD Başkanı 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol