banner746

1973 MODEL GELİNLİK TAKSİSİ

09 Kasım 2017 Perşembe 17:18
Bu haber 410 kez okundu

Bir zamanlar efsaneydi, yükseklerden uçan kartaldı, ayağı yere basmak uçak gibiydi, herkesin gıpta ettiği, sahip olmak istediği model arabaydı. Bu şehirde zamanında girmedik delik, dolaşmadık cadde ve sokak kalmamıştı. Zaman zamana birilerine makam arabası, zaman zaman da mutlu çiftlerin gelin arabası olmuştu.

1973 MODEL GELİNLİK TAKSİSİ
 Zengin arabasıydı, güç yetmezdi. Herkes böyle lüks bir arabaya, taksiye binebilmek için heyecan duyar, yarış ederdi adeta.

Şimdi o da zamana yenik düştü, modeli eskidiği için, geçmiş hatıraları ile teselli bulan 1973 model Chevrolet Bleair taksi, şimdi gelin arabası olarak mutlu çiftlerin mutluluğuna ortak oluyor, tanıklık ediyor.

ANTİKA, ESKİ AMA HALA EFSANE

Belki eskiden lükstü, belki eskiden pahalı idi. Kimsenin gücü yetmeyecek kadar… Eskiyince çaptan düştüğünü, gözden çıkartılmak istendiğini düşünmeyin.

Doğrudur, eskidir, antikadır ama şimdi genç evliler böyle antika, böyle lüks bir takside gelin-damat olmanın heyecanını yaşamak istiyorlar.

Nisa Çiçekçilik de süsleme karşılığında aracını, taksisini kiraya veriyor, kendince bir gelir elde ediyor.

Şimdi 45 yaşında olan bu antika taksiye, kim bilir vakti zamanında kimler bindi. Hangi ünlüyü, hangi zengini taşıdı bir yerlerden bir yerlere… 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder