banner749

banner750

banner727

TENİS’İN YILDIZLARI ANKARA’DA PARLADI

15 Haziran 2012 Cuma 17:22
Bu haber 779 kez okundu

Ankara’da düzenlenen hafta sonu Türkiye Şampiyonasına katılan Kahramanmaraşlı tenisçiler, elde ettikleri derecelerle geleceğin yıldızları olduklarını bir kez daha gösterdi.

TENİS'İN YILDIZLARI ANKARA'DA PARLADI
 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün yetiştirdiği başarılı sporcular, Kahramanmaraş’ın adını tenis sporunda da duyurmak için başarılarını sürdürüyor. Elde ettikleri başarıyı en büyük destekçileri olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ile paylaşmak isteyen genç sporcular, Kabakçı’yı makamında ziyaret ederek turnuva hakkında bilgiler verdi.

Hayatında ilk defa Türkiye Şampiyonasına katılan ve grup birincisi olarak dönen Fatma Kardeş, il müdürüne desteklerinden dolayı teşekkür etti. Kahramanmaraş’ın tenis sporunda tanıdığı ve geleceğin Nadal’ı olarak isimlendirdiği Furkan Canlı da, turnuvada grup 3.  olarak önemli bir başarıya imza attı. Gruplarda çok iyi bir performans sergileyen Canlı, Türkiye’nin en iyi tenis kulüplerinden gelen sporcularla kıran kırana geçen maçlar sonucunda, grup birinciliğini milli takım sporcularına kaptırdı. Bu konuda duyduğu üzüntüyü dile getiren başarılı sporcu, gelecek turnuvalara daha iyi hazırlanacağını ve birincilikle döneceğini söyledi.

TENİS İLGİ GÖREN BİR SPOR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ali İhsan Kabakcı, sporculara başarılarını sürdürmesi yönünde telkinlerde bulundu. Kabakcı, ziyaretteki konuşmasında şu konulara değindi: “Kahramanmaraş’ta tenis sporu her geçen gün gelişiyor. Antrenörlerimiz nezaretinde sürdürülen çalışmaların sonuçlarını son yıllarda elde edilen başarılarda görüyoruz. Tenis İl Temsilcimiz işini seven ve çok iyi yapan bir insan olması sebebi ile daha da başarılı işler yapılıyor. Bunun yanı sıra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak görevlendirdiğimiz antrenörümüz de işini çok iyi bir şekilde yapıyor. Bu insanların amacı ve mücadelesinin gayesi Kahramanmaraş’tan başarılı sporcular yetiştirmektir. Bizleri en çok sevindiren ise Ankara’da yapılan turnuvada sporcularımızın elde ettiği derecelerdir. Tenis sporu temel alt yapısı olan ve bir kültür haline gelen bir spordu. Bu sporu belli başlı illerin dışında yapan başka bir il yoktu. Kahramanmaraş’tan bu spora hizmet eden yeni yeni sporcular çıkarılıyor” dedi.

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder