banner746

Olimpik gün yürüyüşüne büyük ilgi

10 Haziran 2012 Pazar 15:52
Bu haber 1345 kez okundu

Kahramanmaraş’ta da dünya ile aynı anda "Olimpik gün yürüyüşü" yapıldı.

Olimpik gün yürüyüşüne büyük ilgi
 Uluslararası Olimpiyat Komitesi'ne (IOC) üye ülkelerin "Olimpizm" temalı etkinliklerle düzenlediği, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından gerçekleştirilen "Olimpik gün yürüyüşü" Kahramanmaraş'ta yapıldı.

Yürüyüşe Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Personel ve Eğitim Dairesi Personel Şube Müdürü Hamza Karpuz, Hençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, Herkes İçin Spor İl Temsilcisi İş Adamı Ekrem Karaoğlan, kamu kurum ve kuruşların temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katıldı. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi önünde toplanan sporcular ve vatandaşlar, ellerinde 200 metre uzunluğundaki Türk bayrakları ile Batıpark Spor Salonu'na kadar yürüdü.

yürüyüşün bitiminde, sporculara, yürüyüşe katılanlara su ve meyve skuyu ikramı yapılırken, tatil günü olmasına ve sınavların bulunmasına rağmen sporcular, öğrenciler yürüyüşe büyük ilgi gösterdiler.

SPORU TABANA YAYMAK!

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Personel ve Eğitim Dairesi Personel Şube Müdürü Hamza Karpuz, yaptığı açıklamada, bugünün olimpiyatın doğum günü olduğunu söyledi. 81 ilde düzenlenen etkinliğe Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın büyük önem verdiğini anımsatan Karpuz, daha önce sadece 10 ilde yapılan etkinliğin 81 ilde olimpiyatın doğuş günü olan 10 Haziran'da gerçekleştirilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Halkın etkinliğe katılmasının önemine değinen Hamza Karpuz, "Bunu sporun tabana yaygınlaştırılması yönünde önemli bir adım olarak görüyoruz. Olimpik Gün Yürüyüşü, olimpik değer ve ilkeleri, olimpik tüzüğün özünü anlamamızı, sahiplenmemizi ve bu yaşam felsefesini içselleştirerek günlük yaşamımızın her kesitine yansıtabilmemizi öngörür" dedi.Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ise ilk kez ülke genelinde kutlanan etkinliğin bundan sonraki yıllarda daha güzel ve geniş katılımlı yapılacağını kaydetti.Yorum Gönder