Öne Çıkanlar KAHRAMANMARAŞ PİAZZA 2. YAŞINI KUTLUYOR dizi UNESCO DÜNYA MİRASLARI SERGİSİ AÇILIŞI … AR-GE ÇALIŞMASI ÇOK ÖNEMLİ ÖNEMLİ kahramanmaraş belediyesi

Bu haber kez okundu.

OLİMPİK GÜN YÜRÜYÜŞÜNDE BULUŞALIM
“Olimpik Gün Yürüyüşü” 10 Haziran2012 pazar günü yapılacak olan faaliyetler kapsamında 7'den 70'e herkesin ister yürüyerek isterse koşarak katılabileceği bir etkinlik olarak bilinen "Olimpik Gün" yaklaşık 20 yıldır dünyanın her yerinde milyonlarca kişinin katılımı ile kutlanıyor.


OLİMPİK GÜN YÜRÜYÜŞÜ
EVRENSEL BİR MESAJDIR

Olimpik Gün Yürüyüşü ile ilgili bir açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, "Olimpik Gün, renk, dil, din, ırk, yaş ve cinsiyet farkı olmaksızın dileyen herkesin katılabileceği bir program olarak her geçen yıl artan katılımcı sayısı ile daha da büyüyor" derken,  "Olimpik Gün Yürüyüşüne katılmak, bu olguyu sahiplenmenin, benimsemenin ve desteklemenin ifadesidir" ifadesini kullandı. OLİMPİK GÜN YÜRÜYÜŞÜ "EĞİTİM PROJESİDİR"

İl Müdürü Kabakcı, "Tüm Dünya'da 205 ülke ile aynı zamanda milyonlarca kişinin katılımı ile gerçekleşecek yürüyüşün İlimizde de coşku ile kutlanmasını istiyoruz. Temel ilkesi mükemmellik, dostluk, saygı, dayanışma, spor eğitimi ve kültür ittifakıdır. Olimpik Gün, herhangi bir spor etkinliğinden daha derin ve güçlü bir misyona sahiptir. Bugüne kadar hayata geçirilmiş en kapsamlı "eğitim projesidir." Türk Sporunu daha geniş kitlelere yayarak bulunduğu konumdan daha ileri seviyeye taşıyarak daha sağlıklı, bilinçli spor yapmaya yönlendirmek, dünyada olimpik branşlarda ülkemizi söz sahibi yapacak sporcular yetiştirmek amacımız diyen İl Müdürümüz, bu kapsamda 10 Haziran günü yapılacak olan Olimpik Gün Yürüyüşüne tüm halkımızı davet ediyorum" diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1245

banner1233

banner1234

banner1246

banner1248

banner1237