Öne Çıkanlar KADINLARA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI BÜYÜKŞEHİR HİZMETLERİ VATANDAŞLARIN CEBİNE İNDİRİYOR GÜNEŞEVLER KONUTLARI YÜKSELİYOR KAHRAMAN KURS MERKEZİNDE YARIŞMA KAHRAMANMARAŞ SEMBOLLERİNİ ARIYOR!

Bu haber kez okundu.

Milli Judocular rezalet çıkarttı
 Judo Milli Takımının Çankırı kampında kalan 7 sporcu, dün akşam Yunus AVM'de olay çıkardı.

11-20 Nisan tarihleri arasında Çankırı'da kamp yapan Judo Milli Takımından (büyükler) 7 sporcu Yunus AVM'de olay çıkardı.

Sözcü 18 Haber Merkezinin elde ettiği bilgilere göre, Yunus AVM'ye gelen milli sporcular üst kattaki oyun salonunda bir süre langırt oynadılar. Bu sırada yaptıkları gürültüler nedeniyle vatandaşın uyarısına maruz kalan milli sporcular daha sonra yürüyen merdiveni kullanarak aşağı katlara inerken de nara attıkları iddia edildi.

Vatandaşların şikâyeti üzerine olaya müdahale eden güvenlik görevlisinin uyarısıyla dışarıya çıkmak üzereyken, güvenlik görevlisini araya alan 7 sporcu, yaşanan olayları önlemek isteyen vatandaşları da tartakladılar. Yaşanan arbede içerisinde avm güvenliğinden sorumlu olanların yumruk aldığı, bir üniversite öğrencisinin kolunun çıktığı da öğrenildi.

5 SPORCUDA ALKOL ÇIKTI

Çıkan olaylar üzerine Yunus AVM'ye gelen emniyet güçleri vatandaşların şikâyeti üzerine Judo Milli Takımının 7 sporcusunu önce sağlık muayenesine götürdü. Edinilen bilgilere göre 5 sporcunun alkollü çıktığı, yaşanan olaylar sonucu bazı işyerlerinde maddi zararlar meydana geldiği edinilen bilgiler arasında.

FEDERASYON BAŞKANI UYSAL:
6 SPORCU DİSİPLİN KURULUNDA

Yaşanan olaylarla ilgili olarak kendisine ulaştığımız Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal "Olaydan haberdar olduktan sonra Çankırı'ya geldim. AVM Müdürü ve esnaf arkadaşlarla da görüştüm. Meydana gelen olaylar sonucu ortada herhangi bir zarar varsa tazmin etmeye hazır olduğumuzu ifade ettim. Camia olarak böylesi bir olayın yaşanmasından dolayı son derece üzgünüz. Altı arkadaş talimatım doğrultusundan kamptan ayrıldı. İkisi önümüzdeki hafta Avrupa Şampiyonasına katılacak ve madalya şansı olan isimlerdi. Federasyon olarak olaya karışanları disiplin kuruluna sevkettik. Başta AVM müdürü olmak üzere esnafımızın gösterdiği anlayış ve duyarlılığa teşekkür ediyorum" dedi.

 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol