banner749

banner750

banner727

Maraş’ta futbol ruhu kayboldu

18 Haziran 2012 Pazartesi 12:40
Bu haber 1317 kez okundu

Bir dönemler Kahramanmaraşspor’da forma giyen, ancak Alanya – Kahramanmaraş trafiğinde geçirdiği kazası sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum kalan eski futbolcumuz Cengiz kantemur, KİMLİK GAZETESİ’ne yazdığı köşe yazısında, Kahramanmaraş’ta futbol ruhunun kaybolduğunu iddia etti.

Maraş'ta futbol ruhu kayboldu
 Kantemur yazısında; “Yazının başlığına bakıp da buda nerden çıktı artık iki profesyonel takımımız oldu diyenler olabilir, evet şu an  Kahramanmaraşspor 2.ligde, Belediyespor ise 3. ligde şehrimizi temsil edecekler. İki takımımızın da başarılı olmasını canı gönülden istiyoruz. Fakat  bu iki takımda da bizlerden Kahramanmaraşlı çok az sayıda futbolcu olması bu şehrin gençlerine yapılan ihanet gibi geliyor bana. Daha düne kadar yılda 5 10 profesyonel oyuncu çıkartan bir il de, ne oldu da Kahramanmaraşlı yetenekli arkadaşları göremiyoruz. Olayların bu şekilde gelişmesinde yetki verildiğinde ilk önce Kahramanmaraşlıları gözden çıkartan makam mevki sarhoşlarının olduğunu da biliyoruz bu takımlarımızda alt yapıdan k.maraşlı kardeşlerimizin profesyonel olmaları şans verilip desteklenmeleri illa bataklığa sürüklenirken mi olmalı kulüplerde maddi sıkıntı olmadığı zaman dış kaynağa yönelip sıkıntı olduğunda sen bizim evladımızsın yürü koçum nidalarıyla sahaya çıkartılıp emeğinin alın terinin karşılığını alamayan futbolcular şehrimidir Kahramanmaraş. Bu şehirde futbolun kalkınıp istikrarlı bir şekilde ilerlemesini istiyorsak geçmişimizle yüzleşip gelecekte neler yapabilirizi konuşmamız gerekir. Taraftarların baş tacı edip omuzlara aldığı başkanların yöneticilerin ne hatalar yanlışlar yaptığını bu kulübün içinde olup hizmet eden insanlar bilirler çok şükür ki şu anda bu tür insanlar kulüpten uzaklaştırılmıştır ben yaptım oldu mantığıyla Kahramanmaraşsporu borç batağına sürükleyip haksız itibar ve kazanç sağlayan nemacılar uzaklaştırıldı kulüpten. Kahramanmaraşspor ve Belediyesporun başarılı olabilmesi için Kahramanmaraş’ta futbolu bilen akil kişilerin kulüplerle bağının kurulması lazım elektrikçiden yönetici dondurmacıdan futbolcu izleme komite başkanıyla bir adım ileri gitmemiz mümkün değil.
AHBAP ÇAVUŞ İLİŞKİLERİ YAPILAN TRANSFER!

Kahramanmaraş’ta çok karakterli futbolu bilen insanlar olduğunu Kahramanmaraşspor yönetiminde belediye başkanımızın da bilmesini istiyorum bu şehirde futbola küstürülmüş insanların alt yapılar başta olmak üzere görevlendirilip değerlendirmeleri gerekmektedir.Ahbap çavuş ilişkileriyle  transferde yapılmaz futbolcuda yetiştirilmez.göreve getirilen insanlar futbolun ruhunu bilmeli futbolcunun psikolojisini anlamalıdır.Gönlüm bir Kahramanmaraşlı olarak iki takımımızın da iskelet kadrosunun Kahramanmaraşlı olmasını arzuluyor kaliteli dış transferlerle birlikte Kahramanmaraş halkının da maçlara ayrı bir  şevkle gideceğini geçmişte bizler gördük transfer döneminde olduğumuz şu günlerde bunun iki yönetim tarafından da dikkate alınmasını istiyorum.Uzun lafın kısası futbolun ruhunu heyecanını yakalamamız için 300 500 taraftara futbol oynamamak için bu işe yıllarca emek veren insanlarla istişare edilip yönetimlerde teknik kadrolarda görev verilmesi  küskünlüklerin kırgınlıkların bitirilmesi başarılı günlerin habercisi olacaktır” iddiasını ortaya attı.

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder