banner746

KABAKÇI; “SPOR, HAYATA TUTUNMANIN ADIDIR”

02 Ocak 2018 Salı 11:16
Bu haber 890 kez okundu

Kahramanmaraş’ta en başarılı daire müdürleri arasında yer alan Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, 2017 yılını değerlendirirken, 2018 yılı hedeflerini KİMLİK Gazetesi’ne açıkladı.

KABAKÇI; 'SPOR, HAYATA TUTUNMANIN ADIDIR”
 Göreve süresi içerisinde yaptıkları ile gurur duyan sorumlu yönetici modunda gördüğümüz ve bugüne kadar sportif alandaki yatırımları, hizmetleri ve projeleri ile geleceğe göz kırpan, ışık saçan Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, bu kez bölgenin en büyük spor tesisi olma özelliğini taşıyan Merkez Spor Kompleksini spor camiasına kazandırdıkları için mutlu olduğunu söyledi.

Merkez dahil, tüm ilçeleri sportif hizmetlere, yatırımlara boğduklarının da altını çizen İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, bu hizmetlerin ifasında ve topluma kazandırılmasında siyasilerin, bürokratik kesimin ve büyükşehir belediyesinin desteklerini de gördüklerini belirterek, spor salonu olmayan ilçelerin kalmadığına vurgu yaptı.

İlimizde bugüne kadar 59 tesisin inşaasını tamamladıklarını kaydeden İl Müdürü Kabakçı, tesisi sayılarının her geçen gün arttığını, bu artışların 2018 yılında da devam edeceğini ifade etti, en çok da sporcu ve antrenör sayısında artış olduğunu, daha da artışların olacağına dikkat çekti.  

SPORCU VE ANTRENÖR SAYISI

“Tesislerin hizmete girmesiyle birlikte şehirde sporcu sayısında artış olacak. Sporcu sayısının artması demek, antrenör gereksinimi demektir.” diyen il müdürü Kabakçı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir belediyesi ile imzalanan protokol gereği yeni projeleri devreye sokacaklarının altını çizdi, bugün bölgede birçok ilde dahi bulunmayan su sporları merkezi nedeniyle su sporlarına ev sahipliği yapmak istediklerini de ifade etti; “Geçen yıl su sporları festivali yaptık, şehrimizin adını duyurduk.  Çünkü bir spor turizmini çok önemsiyoruz. İlmimizde spor yapmak için başta gurup ve Türkiye Şampiyonalarından dışarıda an gelen misafirlerimizin toplam rakamı geçen yıl 6 bin civarındaydı. Bunu daha fazla organizasyonlarla yukarıya çekerek, hem Kahramanmaraş’ı tanıtabilmek, hem de şehrimize Türkiye şampiyonaları adı altında birçok faaliyetler yanında yapılmayanları yapmak adına gayretler içindeyiz” dedi

Sporun insan ve toplum hayatındaki önemine ede yer veren ve sporu hayata tutunmanın bir dalı olarak yorumlayan Kabakçı, sağlıklı nesil, sağlıklı toplum için herkesi spor yapmaya davet etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder