Öne Çıkanlar ATIL ARAZİLER EKONOMİYE KAZANDIRILDI MAHÇİÇEK; BİZDE HER ZAMAN YATIRIM VE HİZMET VAR TÜRKİYE ZOR GÜNLERDEN GEÇİYOR SERİNLEMEK İÇİN GİRDİ SANKO HOLDİNG ONURSAL BAŞKANI KONUKOĞLU CNBC-E KANALINDA
banner1043

Bu haber kez okundu.

GÖKSUN’DA SPOR BİLİMLE BULUŞUYOR

Toplumun fiziksel aktivite düzeyi, alışkanlığı, algı ve beklentilerini ortaya çıkarmayı ve elde edilen verilerle aktif yaşam stratejileri geliştirmeyi amaçlayan protokol KSÜ Rektörlük Makamında Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın ile Göksun Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Muhammed Kapuçam tarafından imzalandı. İmza töreninde BESYO Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Eroğlu ile Müdür Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Davut Atılgan da hazır bulundu.

İmza töreninde konuşan Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, “Göksun Belediyesi olarak, sporun sevdirilmesi, yaygınlaştırılması, yaşam boyu spor konusunda farkındalık oluşturulması, Üniversitemizin tanıtımının yapılması ve en önemlisi bilime katkıda bulunmanın gururu içerisindeyiz. Bu projenin ülke geneline yayılması için elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Ben bu vesileyle bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’da yaptığı konuşmada, üniversitelerin topluma öncülük etme misyonlarının olduğunu hatırlatarak, KSÜ olarak toplumun ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek bu ihtiyaçlara çözüm üretmenin gayreti içerisinde olduklarını söyledi. Bu protokol kapsamında yürütülecek çalışmalar neticesinde elde edilen bulgularla insanımızın daha sağlıklı ve kaliteli hayat sürmesine önemli katkılar sunulacağını ifade eden Rektör Can, protokolün paydaşları olan Göksu Belediyesi ile Göksun Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne teşekkür etti.

Göksun Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Muhammed Kapuçam’da yaptığı konuşmada işbirliğinin hayırla vesile olması temennisinde bulundu.

Bilim ve Spor Protokolü kapsamında düzenli fiziksel aktivite konusunda farkındalık oluşturulması ve çalışmanın hedef kitlesi olan orta yaş gurubu (50 yaş üstü) erkeklerde fiziksel aktivitelerin etkisinin araştırılması ve orta yaş gurubuna yönelik aktif yaşam stratejilerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Göksun Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü antrenörleri nezaretinde gerçekleştirilecek olan programa katılanlar haftanın belirli günlerinde fiziksel aktivitede bulunacaklar. Program süresince ölçülen değerler proje sonucunda akademik çalışma haline dönüştürülecek ve Türkiye geneline yayılması sağlanacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol