Öne Çıkanlar ALTINORDU DARBE YAPTI! SANKİ KARDEŞ GİBİLER B.Ş. BELEDİYESPORA BAŞKAN ARANIYOR! MUTLULUKLARIN PAYLAŞILDIĞI ZAMANLARDIR” DR. ÇİTİL

Bu haber kez okundu.

TÜRKİYE ZOR GÜNLERDEN GEÇİYOR

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezindeki adaya tanıtımı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Bunu Mustafa Akpınar’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti takip etti, arkasından kurultay dönüşü geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden görev şehidi Mustafa Paksoy’a ait bir slayt gösterisi ekrana geldi.

38 aday adayları tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan MHP İl Başkanı Süleyman Öner, Ulu önder Mustafa Kemal, Başbuğ Alparslan Türkeş, İzmir’de solcular tarafından öldürülen Fırat Çakıroğlu ve Mustafa Paksoy ve tüm şehitlere rahmet diledikten sonra, milletin egemenlik haklarını muhafaza etmek ve varlığını ortaya koymak için yeniden silkinmeye, yeniden dirilmeye ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Başkan Öner, Türkiye’nin kötü yönetildiğini ileri sürdü, “Kartal yuvasına kargalar üşüşmüş, aslan yatağına sırtlanlar dadanmıştır. Türk milletinin binlerce yıllık tarihi birikiminin eseri olan cumhuriyetin bütün kurumları yıkılmış, bütün kalelerine girilmiş, maddi ve manevi hazineleri talan edilmiştir. Türk devleti geleneği tamamen terk edilmiştir. Türkiye çetin günlerden geçiyor. Dünyanın en zorlu coğrafyasında, bin yıla yaklaşan süre, kopmadan, dağılmadan, yıkılmadan varlığını sürdüren Türk milleti, vahim bir saldırı kampanyası altındadır. Bu itibarla bizler, milletimizin umudu, nefesi, sözcüsü, tercümanı ve ülkemizin güvencesi olduğumuzu hatırımızdan çıkarmamalıyız.” dedi.

7 HAZİRAN’DA BİRİNCİ BİZİZ

Bu hedefe ulaşmak için,  gece gündüz uyumayacaklarını, oturmayacaklarını, çalışacaklarını belirten Başkan Öner, konuşmasının devamında; “Ben yerine biz diyebilen, önceliğini ülke ve millet çıkarlarına verebilen derin ve milli bir kavrayışla hiç durmayacağız, yorulmayacağız.

Yüksek sesle diyorum ki, rüşvete karşı bizimle yürü Kahramanmaraş.

Çöken ve yalnızlaşan dış politikaya karşı bizimle yürü. Adaletsizliğe, ahlaksızlığa, asayişsizliğe, kutuplaşmaya, kavgaya, kargaşaya, karanlığa karşı bizimle yürü. 1 katrilyon 370 milyona yaptırılan, aylık giderleri 21 milyon olan 1.150 odalı kaçak saraya karşı bizimle yürü. Kutuculara, kasacılara, millete küfreden havuzculara, gemicilere, villacılara karşı bizimle yürü. AKP-HDP-PKK ve küresel şarlatanlara karşı bizimle yürü. İhanete karşı bizimle yürü. İşsizliğe, yoksulluğa ve yolsuzluk çetelerine k arşı bizimle yürü Kahramanmaraş”  diye konuştu.

TÜM ADAY ADAYLARINA BAŞARILAR

Öner son olarak şunları söyledi, “Toprağı ekemeyen çiftçilerimiz, siftah yapamayan esnafımız, muhtaç ve düşkün kardeşlerim, boş tencerelerin önünde gözyaşı döken analarımız, size sesleniyorum; fakirliğe ve çaresizliğe karşı bizimle yürüyün. İşsiz bırakılan, sınavlarda hakkı yenilen, azarlanan ve horlanan geleceğimizin güvencesi gençlerimiz, haksızlığa karşı bizimle yürüyün. Sefalet içinde yaşayan milyonlarca vatandaşını, safahat içindeki soyguncu azınlığa karşı bizimle yürüyün. Eşitsizliği törpülemek, kişisel hak ve hürriyetleri genişletmek için bizimle ol Kahramanmaraş”

Milletvekili Mesut Dedeoğlu ile eski vekiller yanında,  il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, ocak başkanları, belediye başkanları, kadın kolları başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, basın mensupları, milletvekili aday adayları, asenalar, bozkurtların da katıldığı toplantı, aday adayları ile birlikte çekilen fotoğraf karesi ile son buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1147