Öne Çıkanlar dizi BEYOĞLU TAZİYE EVİ AÇILIŞA HAZIR MUHAMMED GEVHER BAKIRCILAR ÇARŞISI TURİZMİN GÖZ BEBEĞİ OLMALI Akbaba Ailesi

Bu haber kez okundu.

ÖZTUNÇ’TAN BAKANA İLGİNÇ TEKLİF! “GEL AKSU’DA BERABER ÇİMELİM!”

Kahramanmaraş’ta doğan Ceyhan nehri ve şehir merkezinden geçen kollarından bir tanesi olan Aksu Çayı’nda yaşanan çevre felaketlerinin önüne geçebilmek için uzun yıllardır mücadele eden ve bu konuda Meclis çatısı altında defalarca girişimde bulunan CHP’li Ali Öztunç, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a geçmişte yaptığı çağrıyı yineleyerek bölgeye birlikte gitme teklifinde bulundu.

“BUYURUN GELİN, BERABER BURADA ÇİMELİM”

Öztunç, Konuşmasında Şunları Söyledi;

“Sayın Çevre Bakanına soruyorum...

Sayın Çevre Bakanım, eğer dinlerseniz, size soruyorum: Yerel seçimler döneminde Kahramanmaraş'taki Aksu Çayı'nın kirli olduğunu, zehir aktığını söylemiştim, siz de "Hayır, temiz." demiştiniz. Ben de size "O zaman buyurun gelin, beraber burada çimelim." demiştim. "Çimme"nin anlamını bilmiyorsanız söyleyeyim: Anadolu'da "yıkanmak, yüzmek" anlamına gelir.”

“MHP’Lİ HASAN KALYONCU HAKEM OLSUN”

“Şimdi Türkiye Büyük Millet Meclisinde söylüyorum: Sayın Bakanım, eğer zamanınız varsa ve Aksu Çayı'nın hâlâ temiz olduğuna inanıyorsanız buyurun Kahramanmaraş'a hep beraber gidelim ve beraber çimelim, hem de bir hakem eşliğinde. Hakem de Aksu Çayı'nda hidrobiyoloji çalışması yapan bilim adamı MHP Milletvekili Hasan Kalyoncu olsun eğer kabul ederse.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol