banner1165
Öne Çıkanlar dizi HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM siyaset CEVİZ FİDANI DAĞITIMI YAPILDI DUT AĞACI DUT VERİR YAPRAĞINI KIT VERİR!

Bu haber kez okundu.

ÖZDARENDELİ, KUZEY İLÇE TEŞKİLATLARINA ZİYARETTE BULUNDU
 

Pazar günü ilk ziyaretini Afşin İlçe teşkilatına yapan Özdarendeli, burada İYİ Parti Afşin İlçe Başkanı Adem Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte çok sayıda partili ile bir araya geldi.

Özdarendeli’ye nazik ziyaretinden dolayı teşekkür eden İlçe Başkanı Yıldız, partisinin aday adayları ile gurur duyduğunu söyledi.

İYİ Parti’nin bir kadın hareketi olduğunu söyleyen Yıldız: “Müjgan Hanım, yüksek profilli donanımlı aday adayı bir hanım kardeşimiz. İYİ Parti, Genel Başkanımız Meral Akşener’in başlatmış olduğu İYİ’lik hareketi ve aynı zamanda bir kadın hareketi. Bu anlamda temsilde adaleti sağlamak için nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımızın da hemcinslerini temsil noktasında TBMM’de fazlasıyla yer almaları gerekiyor. Müjgan Hanımın da seçildiği takdirde başarılı bir milletvekili olacağına inancım tamdır.

Çıktığı kutlu hizmet yolunda kendisine başarılar diliyor, nazik ziyaretinden dolayı tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

İlçe Başkanı Yıldız’a ve partililerine ilgilerinden dolayı teşekkür eden Özdarendeli; Adem Yıldız Başkanımız sözleriyle beni onurlandırdı. Kendisine teşekkür ediyorum.

Adem Başkanımızın da söylediği gibi İYİ Parti bir kadın hareketi. Ancak şunu da unutmamak gerek, İYİ Parti aynı zamanda da cesurlar hareketi. Bu çatı altında, vatanı için, milleti için, ülkenin geleceği için bir araya gelen cesur insanların hareketi.

Evet, bir yola çıktım. Onurlu ve kutlu bir yol. Ülkeme ve şehrime hizmet için milletvekili aday adayı oldum. Teveccüh gösterilip milletvekili adayı listesine girip seçilirsem, tek amacım hizmet. Ne milletvekili ünvanına ne de maaşına ihtiyacım var. 21 yıldır doktor olarak memleketime hizmet ediyorum. Ama artık Meclis çatısı altında hizmet etmeye talibim. Bunun için den birçok sebebim var.

Her şeyden önce ben, bir anneyim. Kendi çocuklarım ve hepimizin çocuklarının geleceği için kaygılıyım. Bu ülkenin geleceği olan çocuklarımızı ileride nelerin beklediğini bilmiyoruz. Son yıllara baktığımızda, ülkemizde yolunda gitmeyen bir değil birçok mesele var.

TÜKETEN DEĞİL ÜRETEN TÜRKİYE OLACAĞIZ

Büyük bir ekonomik sorun var. Bunu hepimiz fazlasıyla hissediyoruz, yaşıyoruz. Her gün işyerleri kapanıyor. Esnaf ne vergisini ödeyebiliyor, ne Bağ-Kur’unu ne de sigortasını. Bankalara borcu olmayan kalmadı. Sürekli kamu alacaklarına af getiriyorlar. Çünkü çıkan aflardan esnafımız faydalanamıyor. Faizler silinse bile borçlarını ödeyemiyorlar. Dövizin yükselişi karşısında eriyip giden paramız. Nereye kadar dayanacağız. Tüketen bir toplum olmaktan çıkmalıyız. Ancak, üretime dayalı bir ekonomik politika ile güçlü bir ülke olabiliriz. 

HUKUKUN ÜSTÜN OLDUĞU İYİ BİR YÖNETİM ŞART

Diğer yandan, toplumda adalete güven hiç kalmadı. Hukukun üstünlüğüne inanan bağımsız bir yargı anlayışı ile hareket eden iyi bir yönetim şart. Adalet sadece mahkeme salonlarında değil, maalesef bütün kurumlarda bitti. Her kurum kendi adamlarıyla dolduruldu. İşi ehline vermek yerine yakınlarına imkan olarak sunuluyor. Torpilsiz iş bulmak çok zor. Ücrette adaletsizlik, yine büyük sorunlardan biri.  İnşallah İYİ Parti ile bu sorunlar kalkacak.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI, MİLLİ EĞİTİMİ BİTİRDİ

En önemlisi eğitim politikası. Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Eğitim sistemimizi çöktürdü. Çocuklarımız bir yıl sonra nasıl bir sınav sistemi ile karışılacaklarını bilmiyor, geleceğe dair planlar yapamıyorlar. Nitelikli gençler yetiştiremiyoruz. Geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek yerine her yıl sistemle oynuyorlar. Kendileri de eğitimde sınıfta kaldıklarını açıkça itiraf ediyorlar. Gelişmiş ülkeler arasında yer almak için nitelikli gençlerin yetişmesi şart. Hiç kimsenin bu ülkenin geleceği ile oynamaya hakkı yok. Artık buna müsaade etmeyeceğiz. Partimizin Milli Eğitim Politikası da hazır.

ÇİFTÇİ KAN AĞLIYOR

Tarımı bitirdiler. Çiftçilerimiz artık isyan bayrağını çekti. Şeker fabrikalarımızı yok pahasına sattılar. Tarım ülkesinde tarımı öldürdüler. İthal gıdalara mahkum edildik.

SIFIR TERÖRLE ALMIŞLARDI…

Dış politikaya gelince, yaşananları hepiniz biliyorsunuz. Sınırlarımız hep tehdit altında. Kavgalı olmadığımız ülke kalmadı. Sıfır terörle aldıkları ülkemizin içte de dışta da güvenlik sorunu her geçen gün artıyor.

Kıymetli yol arkadaşlarım, ülkemizin üst üste yığılmış tüm sorunlarının çözümü İYİ Parti’de. Bizlere emanet edilen Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkmak, ileri demokrasi ve bağımsız bir yargı için Genel Başkanımız Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı, partimizi de birinci parti yapmak hepimizin görevi. İşte bende çözüme katkıda bulunmak, sizlere hizmet etmek, şehrime en çok yatırımı almak için milletvekili aday adayı oldum. Çıktığım bu yolda sizlerin de beni yalnız bırakmayacağınızı inanıyorum ve desteğinizi istiyorum” diye konuştu.

Afşinlilerden destek sözü alan Özdarendeli, buradan sonra Elbistan İlçe Teşkilatında İlçe Başkanı Av. Kürşad Ali Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra çok sayıda partilisi ile bir araya geldi.

SORUMLULUKLARIMIN BİLİNCİNDEYİM

Elbistan İlçe Teşkilatı ile de kucaklaşan Özdarendeli, gördüğü ilgi ve destekten memnun bir şekilde Ekinözü İlçesine geçti. Ekinözü İlçe Başkanı Mehmet Şahin ve partilileri ile yine ülke mesellerini konuşan Özdarendeli, vatandaşın İYİ Parti’den beklentisinin büyük olduğunu,  bu bilinçle yüklenen sorumluluğun çok fazla olduğu bilinciyle yılmadan çalışacağını söyledi ve destek istedi.

Özdarendeli’ye ziyaretleri boyunca Onikişubat İlçe Başkanı Devlet Ağdur da eşlik etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol