Öne Çıkanlar BİZİMLE YÜRÜ KAHRAMANMARAŞ!!! KAVGADAN BERABERLİK ÇIKTI! VÜCUT GELİŞTİRME VE FİTNEESTA BÜYÜK BAŞARI DÖNERİN VE KAVURMANIN EN LEZZETLİSİ HENÜZ SON SÖZÜNÜ SÖYLEMEDİ

Bu haber kez okundu.

GÜVENÇ'TEN HDPLİ KÜRKÇ'ÜYE TOKAT GİBİ CEVAP
 Hdpli Ertuğrul Kürkçü Avrupa parlamentosu yerel ve bölgesel otoriteler toplantısında söz hakkı alarak; "Türkiye'de şuan 3 büyükşehir belediyesinin 6 eş belediye başkanı cezaevinde ayrıca 6 kent belediye başkanının 12 eş belediye başkanı da cezaevinde 53 ilçe belediyesinin 106 eş belediye başkanları da cezaevindeler. 93 Belediye Meclis üyesi de cezaevinde bu cezaevinde bulunanların yerlerine doğrudan doğruya seçimsiz bir şekilde hükümetin temsilcisi olan atanmış kişiler vardır. Bu uygulama Avrupa konseyinde ki hiçbir hükümlülüğe uymuyor." dedi

Kürkçü, Komisyona  "Belediye başkanlarımızın serbest bırakılmasını özellikle Ahmet Türk'ün serbest bırakılarak görevinin başına dönmesi ve cezaevindeki arkadaşlarımızın yerlerine seçimsiz bir şekilde atanan kişilerin görevden alınması ve Türkiye'nin bir an önce demokratik yerel yönetimlere geri dönüşün sağlanması için bir çağrıda bulunacak mısınız?" diyerek komisyona iktidarı şikayet etti ve Avrupa Parlamentosu yerel ve Bölgesel komisyonuna çağrı yapılmasını söyledi.

GÜVENÇ'İN HDPLİ KÜRKÇÜ'NÜN KOMİSYONA ÇAĞRI TALEBİNE CEVAP OLARAK:

"Ülkemiz yoğun terör saldırısı altındadır. 15 Temmuz da Demokrasi Tarihine geçecek şekilde tank ve toplarla bir saldırıya maruz kaldık. Takdir edersiniz ki saldırı sadece bu değildir. Geçen sene 7 Haziran seçimlerinde iktidar çoğunluğunu kaybetmemiz üzerine bölücü terör örgütü şehir merkezlerimizde hendek kazarak saldırı başlattı.

KANTON ÖZERK BÖLGE KURACAĞIZ İDDİASINDA BULUNDU.

Bu süreçte halkların demokratik partisi şiddete karşı bir politika geliştiremedi bugün yargıya intikal eden belediye başkanları bu süreçte terör örgütüne yardım ve yataklıktan yargılanmaktadır." sözleri hdpli Kürkçü'ye adeta bir tokat gibi indi.

"Türkiye her türlü taahhüdün peşindedir ama Avrupa insan Hakları Mahkemesi, nefreti ve şiddeti övücü söylemleri bir hukuk devletinde kabul edilemez bulmuştur." diyen Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç Hdpli Kürkçü'ye karşılık olarak bir soru yöneltti.

Güvenç, Hdpli Kürkçü'ye net bir soru sordu ve " Kendisi ve Partisi adına şiddete karşı olduğunu, PKK terör örgütünün yanlış yaptığını ve 13 yaşındaki çocukların ellerine kaleşnikof silahlar vererek halkın üzerine salmalarının karşısında olduklarını beyan edebilir mi?" dedi.

Kürkçü, Güvenç'in bu çıkışı karşısında adeta donuk kalarak, içine kaçan bir ses tonuyla " size verecek bir cevabım yok" diyebildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1021

banner1024