banner746

AV. GÜNAY KODAZ: İYİ PARTİ SEÇİMLERE GİRECEK

01 Ocak 2018 Pazartesi 15:55
Bu haber 992 kez okundu

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Av. Günay Kodaz, İYİ Parti’nin seçimlere giremeyeceğine dair, sosyal medyada yayılan haberlerin asılsız olduğunu söyledi.

AV. GÜNAY KODAZ: İYİ PARTİ SEÇİMLERE GİRECEK
 Yetkili ağızlardan yapılmayan asılsız haberlere itibar edilmemesi gerektiğini belirten İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Av. Günay Kodaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında: “Partimiz seçimlere hazır. Bu tür asılsız haberler, kısa sürede hızla büyüyen partimizi yıpratmak adına yapılan hareketlerdir. Halkımız yetkili ağızlardan duymadığı hiçbir söyleme inanmasın.

İYİ parti, öylesine kurulmuş bir parti değil, Türkiye’nin umudu ve ülke yönetimine talip iddialı bir partidir” dedi.

Av. Kodaz, konuşmasının devamında: “Partimizin Genel Sekreteri İzmir Milletvekili Aytun Çıray da konuyla ilgili yaptığı açıklamasında partimizin seçimlere gireceğini duyurdu. O açıklamayı da bir kez daha kamuoyuyla paylaşıyorum.” Dedi.

İŞTE İYİ PARTİ GENEL SEKRETERİ AYTUN ÇIRAY’IN KAMUOYU AÇIKLAMASI;

“İYİ Parti, 1. Olağan Kurultayı öncesi YSK'dan seçmen kütükleri talep edilmiştir.

YSK cevaben, seçmen kütüklerinin seçime katılma hakkı kazanmamız halinde verilebileceği bildirilmiştir.

Yasal olarak bir partinin seçime girme yeterliliği kazanabilmesi için 1. Olağan Kurultay'ını yapmış olması ve 41 il ile bu illerin merkez ilçesi dahil 1/3'ünde teşkilatlanması gerekmektedir.

Teşkilatlanmanın tamamlanma şekli ise; kuruluşu gerçekleştirilen yeterli sayıdaki ilçenin kuruluş bildirgesini bağlı bulunduğu ilçe dernekler masasına teslim edilmesidir.

1. Olağan Kurultayını yapmış ve Kurultay 12.12.2017 tarihinde kesinleşmiştir. Ayrıca 41.'den fazla il'de ve merkez ilçeler dahil 1/3 ilçede teşkilatlanmayı tamamlamış olup 6 aylık bekleme süresi sonunda seçime girebilme hakkı kazanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz. 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder