banner1148
Öne Çıkanlar ÇAĞLAYANCERİT YOL İNŞAATI BAŞLIYOR HA YARIN! SANKO OKULLARI ÜÇ PROJESİ İLE TÜBİTAK YARI FİNALİNDE ZOR OYUNU ŞADİ BOZDU ! dizi

Bu haber kez okundu.

 ANNESİNİN BÖBREĞİYLE YENİDEN SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Özel Sani Konukoğlu Organ Nakli Merkezi’nde yapılan başarılı operasyonlarla, hastalar yeniden sağlığına kavuşuyor.

Kahramanmaraş’ta yaşayan Burak Satılmış (26), 3 ay önce göz şişmesi ve mide bulantısı şikayeti ile doktora gidiyor. Yapılan muayene sonucunda böbrek hastası olduğu ortaya çıkıyor.

Böbrek hastası olduğunu öğrendikten sonra diyalize girmeye başladığını anlatan Burak Satılmış, “Bir ay diyaliz tedavisi gördüm. Ama diyalize girmek istemiyordum, nakil olmak istiyordum. Annem de babam da bana böbreğini vermek istedi” dedi.

Nakil yaptırabileceği hastaneleri internet ortamında araştırdığını belirten Satılmış, şunları kaydetti:

“Sonuçta Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde nakli gerçekleştirmeye karar verdim. Anneme ve babama gerekli tetkikler yapıldı. İkisinin de doku uyumu eşit olunca annem ‘baban çalışıyor ben böbreğimi veririm’ dedi. Bunun üzerine hemen nakil için gerekli işlemleri yapmaya karar verdik. Nakil sonrasında hem benim hem de annem Semiha Satılmış’ın (44) sağlık durumumuz çok iyi.

Çok şanslıyım ki nakil işlemim çok kısa bir sürede gerçekleşti. Keşke herkes organ bağışında bulunsa. Organ bağışıyla yeniden hayat bulan biri olarak ben de organ bağışında bulunmak istiyorum. Dinimizce de bir sakıncası yokmuş, bunu da araştırdım. Herkesi organ bağışında bulunmaya davet ediyorum.”

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’ni seçerek çok doğru bir karar verdiklerini ifade eden Burak Satılmış, “Hastanemden çok memnun kaldım. Doç. Dr. Fatih Yüzbaşıoğlu ve hastane çalışanlarından Allah razı olsun. Gösterdikleri ilgiye teşekkür ederim. Ayrıca annemden de Allah razı olsun. Sayesinde sağlığıma tekrar kavuştum” diye konuştu.

Oğlunun böbrek hastası olduğunu öğrendiğinde çok üzüldüğünü belirten Semiha Satılmış da “Oğlumun böbrek nakline ihtiyacı olduğunu öğrenince, biran olsun düşünmeden böbreğimi vermek istedim. Şükürler olsun ki, oğlum sağlığına kavuştu. Ben de gayet iyiyim. Herkes organ bağışında bulunsun. İnsanlar tekrar sağlığına kavuşuyor” ifadelerini kullandı.

Organ Nakli Merkezi Sorumlu Hekimi Doç. Dr. Fatih Yüzbaşıoğlu ise “Hekimler, teknolojinin, fiziki altyapı ve yetişmiş sağlık personelinin desteğiyle, pek çok hastaya umut oluyor. Biz de Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi olarak, her gün yeni hastalar için umut olmaya devam ediyoruz. Ancak bizler kadar hastalara umut olan diğer bir grup ise organ bağışçıları. Organ bağışlayarak onlar da umut olmaya devam ediyor. Bağışçılar, doğru sağlık kuruluşları ve organ bekleyen hastalar birbirinden ayrı düşünülemez” diyerek, organ bağışının önemine dikkat çekti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1147