banner1078
Öne Çıkanlar YENİ BULVAR GELİYOR DONDURMA FESTİVALİ MÜJDESİ BARAJA NAZIR MESİRE ALANI ŞAMPİYON SAKARYASPOR GÜVENÇ KOORDİNATÖR OLDU

Bu haber kez okundu.

ÜNİVERSİTEMİZ, KAZAKİSTAN ALMATI’DA DÜZENLENEN KÜNİB EĞİTİM FUARINA KATILDI
 20-21 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleşen fuara KÜNİB Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz ile KÜNİB üyesi üniversitelerin rektörleri ve temsilcileri katıldı. Üniversitemizi Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci ile birlikte Dış İlişkiler Şube Müdürü Enver Orhan’ın temsil ettiği fuar, Intercontinental Almaty Hotel’de düzenlendi.

 

Program kapsamında Üniversitemiz heyeti tarafından bir tanıtım standı kuruldu ve standı ziyaret eden öğrenci ve öğretmenlere üniversitemizin imkânları hakkında bilgi verildi. Üniversitemizin yabancı uyruklu öğrencilere tanıdığı imkânlar ve öğrencilerin üniversitemizde öğrenim görebilmek adına yapacakları işlemler hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıldı. Öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılanan fuarda Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi standı, büyük beğeni topladı.

 

Tanıtım fuarı süresince bir dizi temaslarda bulunan Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci, üniversitemiz ile Kazakistan’da bulunan Yabancı Diller ve Mesleki Kariyer Üniversitesi arasında öğrenci ve personel değişimi, ortak yayın ve projelerin geliştirilmesi gibi konularda işbirliğini öngören bir protokol imzaladı.

Fuarla ilgili düşüncelerini dile getiren üniversitemiz Rektörü Deveci, KÜNİB’in, bölgenin geleceği için çok önemli bir misyon üstlendiğini vurgulayarak üniversitelerin dünyaya açılarak farklı ülkelerdeki öğrenci ve personel için cazip birer eğitim yuvası olması gerektiğini ifade etti. Son yıllarda üniversitemizin de uluslararasılaşma alanında önemli adımlar attığını dile getiren Rektör Deveci, bu tür organizasyonlar sayesinde hem ülkemizin hem de üniversitemizin daha tanınır hale geldiğini belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol