Öne Çıkanlar GAZETECİLER DE ADAY ADAYI OLDULAR! PİAZZA AİLESİ İFTARDA BULUŞTU SAHİPSİZ BİR ŞEHİRDE YAŞIYORUZ! SİYASET BİR GÖNÜL İŞİ fatih

Bu haber kez okundu.

TÜRKOĞLU’NDA SIRIK DOMATES DEMONSTRASYON ALANINA ÇİFTÇİLERDEN ZİYARET
 Türkoğlu İlçesi Muratçakıroğlu Mahallesi çiftçilerimizden Hüseyin KAPLAN’a ait demonstrasyon çalışması yapılan domates tarlasında Dulkadiroğlu İlçesinden gelen çiftçilerimize sırık domateste; sırığa alma, uygun çeşit seçimi, yetiştiricilik ve kültürel işlemler hakkında yerinde bilgi verildi.

Üretici Hüseyin KAPLAN “3 yıl önce sırık domates yetiştiriciliğini yerinde görmek amacıyla İl ve İlçe Müdürlüğümüzün desteğiyle Mersin İli Silifke İlçesine düzenlenen teknik geziye katıldık. Şimdi başarılı bir şekilde üretimini yapıyor ve diğer çiftçilere örnek olmasını arzu ediyoruz ”dedi.

 Türkoğlu İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürümüz Halil BURÇ; bu bahçede ilk defa geçen sene üretim yapıldığını, yeni olması ve su sıkıntısı yaşanmasına rağmen yine de diğer üretim modellerine göre daha yüksek verim aldıklarını, ayrıca tuzaklar vasıtasıyla biyoteknik mücadele yapıldığını, bu sayede  daha sağlıklı ürün elde edildiğini biyoteknik mücadelenin bölgede diğer çiftçiler tarafından da benimsendiğini ve biyoteknik mücadele alanlarının her sene arttığını, önümüzdeki yıllarda bu bölgede tüm bahçelerde biyoteknik mücadeleye geçilmesinin hedeflendiğini söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1091