banner1165
Öne Çıkanlar dizi HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM siyaset CEVİZ FİDANI DAĞITIMI YAPILDI DUT AĞACI DUT VERİR YAPRAĞINI KIT VERİR!

Bu haber kez okundu.

TBMM İÇİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI VE KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ CELALETTİN GÜVENÇ BİBER ÜRETİCİLERİNİ KABUL ETTİ…
 

 Gerçekleşen ziyarette Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan EMİRALİOĞLU Kahramanmaraş’taki biber üretimi, sektörün durumu ve Maraş Biberi Kümelenme Projesi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulunan TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Güvenç ‘ Kahramanmaraş’ın dondurmadan sonraki en önemli markalarından biri Maraş Biberidir. İnşallah bu Kümeleme Projesiyle Uluslararası alanda geçerli standartlar sağlanacak, o satndartta üretim yapılacak, yine bu proje kapsamında kurulacak laboratuvarda standartlar değerlendirildikten sonra, kriterleri sağlayan üreticilerimiz, özel olarak belirlenecek maraş biberi logosu  ile biberlerini piyasaya sürebilecek, böylelikle  hem şehrimiz hemde biberimiz olması gereken marka değerine ulaşacaktır. Ben bu projeye katkı sağlayan Bakanlıklarımıza, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan EMİRALİOĞLU ile mesayi arkadaşlarına, yine şehrin markasına sahip çıkarak projeye dahil olan özel sektör temsilcilerimize şehrimiz adına yürekten teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol