Öne Çıkanlar KAHRAMANMARAŞ PİAZZA 2. YAŞINI KUTLUYOR dizi UNESCO DÜNYA MİRASLARI SERGİSİ AÇILIŞI … AR-GE ÇALIŞMASI ÇOK ÖNEMLİ ÖNEMLİ kahramanmaraş belediyesi

Bu haber kez okundu.

SURİYE’DEKİ ZULMÜ KINAMA!
 “Sadece birkaç yüz kilometre ötemizde büyük bir insanlık daramı yaşanırken, komşumuz, kardeşimiz katlediliyor” diyen Kahramanmaraş Platformu dönem sözcüsü Av.M.Yusuf Bülbül, Hama, Humus, Halep ve Şam’da her gün onlarca masum; kadın,  çocuk, ihtiyar, muhalif, muhalif olmayan ayrımı yapılmaksızın hunharca,  vahşice, alçakça öldürüldüğüne işaret ederek, insanların tecavüz ve işkencelere maruz kaldığını söyledi.

Haftanın son resmi günü olan Cuma günü, saat 14.00’de, Memur Sen toplantı salonundaki kınama eylemine Kahramanmaraş’taki 50’ye yakın sivil toplum örgütü adına bu tepkiyi dile getirdiklerini söyleyen dönem sözcüsü Av.M.Yusuf Bülbül, “Süreç soykırıma doğru giderken, ne yazık ki dünya kamuoyundan, özellikle de Müslüman ülkelerden cılız kınama mesajları dışında hiçbir tepki ve yaptırım gelmiyor.  Zalim Esed ailesi eliyle yürütülen Baas rejimi, kırk yıldır ülkeyi bir hapishaneye çevirerek, on binlerce masum insanı yargısız infazlarla yok ederek, korku salarak, kendi halkını dünyanın gözleri önünde katletmeye devam ediyor. Küresel stratejiler ve iğrenç iktidar hesapları ile 1.500’ü çocuk olmak üzere 20 bin sivilin çoluk çocuk demeden, vicdansızca, hunharca, alçakça katledilmesini, 112 bin insanın mülteci durumuna düşürülmesini, insan hak ve hak ve hürriyetlerin çiğnenmesini ve bütün bunların dünyanın gözleri önünde alenen yapılmasını şiddet ve nefretle kınıyor, lanetliyoruz” dedi.

KAMUMOYUNUN BİLMESİ GEREKENLER

Suriye komşumuzdur, kardeşimizdir diyen Bülbül, basın açıklamasının diğer bölümlerinde ise, Suriye’ye aslan düşman olmadıklarını, tarih, kültürel, sosyal, ticari bağlantılarla, bunların sarsılmasının doğru olmadığını,  asla rıza gösterilmemesi gerektiğini hatırlatarak; “Suriye’nin güvenliği bölgemiz için çok önemlidir. Suriye’yi savunmak Türkiye’yi savunmaktır. Türkiye ile Suriye’nin karşı karşıya getirilmesi, savaş ortamına sürüklenmesi, her iki taraf ve bölge için sonucu kestirilemez tehlikeli gelişmeler doğuracaktır. Bölgede çatışma değil, barış ve huzur istiyoruz” diye konuştu.

Bülbül son olarak, zalimi sevmediklerini, zulmü alkışlayamadıklarını da kaydederek, suskunda kalamayacaklarının altını çizdi, sözlerini ise; “Zalimler bilmelidir ki, tarih zalimlerin ve diktatörlerin trajik sonlarıyla doludur” diyerek sözlerine nokta koydu.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1245

banner1233

banner1234

banner1246

banner1248

banner1237