banner746

banner750

banner727

SGK’DAN EĞİTİM TOPLANTISI -SAĞLIK HİZMET SUNUCULARINA YÖNELİK EĞİTİM DÜZENLENDİ

15 Haziran 2012 Cuma 15:09
Bu haber 831 kez okundu

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı’nca sağlık hizmet sunucularına yönelik kurum sitelerinde faaliyete geçen “Özel Sağlık Hizmet Sunucularına ilişkin Bilgilendirilmiş Web Sitesi Projesi” kapsamında, Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Konferans Salonu’nda eğitim verildi.

SGK'DAN EĞİTİM TOPLANTISI -SAĞLIK HİZMET SUNUCULARINA YÖNELİK EĞİTİM DÜZENLENDİ
 Bölgedeki tüm özel hastane temsilcilerinin katıldığı “Sağlık Hizmet Sunucuları Bilgilendirici Web Sitesi Projesi Eğitimi” konulu toplantının açılış konuşmasını yapan Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği Genel Başkanı ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Genel Müdürü Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, bu tür organizasyonların devamlılığı ve gerekliğini üzerinde durdu.Özel Sani Konukoğlu Hastanesi olarak sosyal sorumluluk projelerinde ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirten Dr. Yıldırım, Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği ve hedefleri hakkında da bilgiler verdi.

SGK İl Müdürü Ahmet Yetim ise Sosyal Güvenlik Kurumu’nun faaliyetleri ve yeni uygulanmaya başlanan web tabanlı sistemle ilgili bilgileri anlattı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü’nden Ecz. Hatice Ayser ve Uzm. Yrd. Duygu Taşdelen Doğan da Sağlık hizmet sunucuları Web Sitesinin tanıtımını yaparak genel sağlık sigortası kapsamındaki kişilerin, sağlık hizmeti satın alabilecekleri özel sağlık hizmet sunucuları hakkında genel bilgi edinebilmeleri, özel sağlık hizmeti sunucularının sundukları hizmetlerin neler olduğu, çalışan doktorların mesleki bilgileri ve ödenecek maksimum ilave ücret oranı gibi konularda bilgilendirilmeleri amacıyla hazırlanan web sitesine girmeleri gereken bilgiler, sitenin kullanımı,devamlılığı konularında bilgiler verdiler.

Eğitimin sonunda katılımcıların soruları cevaplandırıldı.


 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder