Öne Çıkanlar AKKASE EBRU SERGİSİ AÇILDI İSİMSİZ TÜNELLER! KUTSİ KAHRAMANMARAŞLILARI COŞTURDU SİGARA İZMARİTİ YANGINA SEBEP OLDU BAYAN GÜREŞÇİLERİMİZDEN BÜYÜK BAŞARI

Bu haber kez okundu.

SANKO OKULLARI KOORDİNATÖR OKUL OLARAK HIRVATİSTAN’A GİTTİ
 “Ülke Vatandaşlığından Avrupa Birliği Vatandaşlığına” (Frombeing a citizen of a countrytobeing a citizen of EuropenUnion) başlıklı proje kapsamında yapılan toplantıya, Özel Sanko Okulları’ndan öğretmenleri Melike Özyurt, Mehmet Bozbaş veDilşad Erdoğan rehberliğinde öğrenciler Mehmet Gökgöz, İrem Kaya, Onur Sümer ve Gonca Ölçal katıldı.

Proje ortakları olan Hırvatistan, İtalya, İspanya, Polonya, Bulgaristan, Slovakya’dan da çalışma gruplarının olduğu tarih alanında yapılan toplantıda, her ülkenin öğrencileri kendi ülkelerini, şehirlerini ve okullarını tanıttı. I. Dünya Savaşı’nın ülkeleri üzerine etkilerini sundu. Sunumlar sonrası yapılan proje toplantılarında öğrenciler, belirlenen konu başlıklarında kendi ülkelerinin benzerlik ve farklılıklarını içeren raporlar yazdı.

Ayrıca öğrenciler proje ortağı diğer ülkelere ve ev sahibi ülke Hırvatistan ve kültürüne yönelik izlenimlerini raporladı. Koordinatörlüğünü Özel Sanko Okulları’nın yürüttüğü bu proje Hırvat basınında da geniş yer buldu. Yapılan röportajla hem haber bültenlerinde hem de gazetelerde yer aldı.

İki yıl süreli bu proje ile öğrencilerinin çoğunun yurtdışında yapılan kültürel çalışmalara katılmalarını teşvik etiklerini ifadeeden Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, bu paylaşımların onların İngilizce dil gelişimlerine de katkı sağladığını belirtti.

Öğrencilerin Budapeşte ve Osijek‘ te kültürel gezi yapma imkânı da bulduklarını anlatanKöylüoğlu, 21-28 Eylül 2014 tarihleri arasında Polonya’nın Nidzica kentinde gerçekleşecek bir sonraki proje toplantısında 2. Dünya Savaşı’nın katılımcı ülkeler üzerine etkileri konusunda çalışma yapılacağını kaydetti.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol