Öne Çıkanlar RESMİ RESMEN AK PARTİLİ OLDU SAHADA ÇALIŞIYORUZ! SAHAYA İNDİLER! RAMAZAN PİDESİ MİS GİBİ

Bu haber kez okundu.

RESSAM ÖZGÖREN’İN SERGİSİ SANATSEVERLERİ AĞIRLIYOR
 Ressam Özgören’in, ‘’insan ve tabiat’’ unsurunu bir arada tuvale işlediği 26 eserinin yer aldığı sergi, ziyaretçilerden büyük beğeni görüyor.

Uzun yıllar sonra geldiği memleketinde sergi açmaktan duyduğu mutluluğu paylaşan Galip Özgören, Gaziantep’te sanat ve kültürel hayatın canlı olduğunu belirterek, bu konuda sanata ve sanatçıya desteklerini esirgemeyen Sanko Ailesi’ne teşekkür etti.

Uzun yıllar reklamcılık, grafikerlik yaptığını ama resimden hiçbir zaman kopamadığını anlatan Özgören, ‘’2004 yılından sonra resme biraz daha hız verdim, 220’ün üzerinde resim yaptım. Sanat vesilesiyle Gaziantep’te bulunmaktan onur duyuyorum’’ dedi.

Özgören, resim tekniği hakkında bilgi verirken canlı renkler kullanmayı sevdiğini, insan unsurunu tabiatla birleştirip realist çalışmaya özen gösterdiğini kaydetti.


SANATÇI

Gaziantep’te 1948 yılında doğan sanatçı Özgören, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi (Mimar Sinan Üniversitesi) Grafik Sanatlar Bölümü’nü bitirdi.

Öğrencilik yıllarından başlayarak 17 yıl süreyle uluslararası bir reklam ajansında grafik sanatçısı olarak çalışan Özgören, aynı zamanda bu yıllarda grafik yönelimli resim çalışmalarına da başladı.

Sanatçı çalışma hayatının ileri bir safhasında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde MBA derecesini aldı. Kurmuş olduğu Nicetomeetyou Advertising Reklam Ajansı’nın sahibi ve yöneticisi olarak 16 yıl reklam sektörüne girişimci olarak hizmet verdi.

Sanatçı halen, Nicetomeetyo Advertising and Management Consultancy kimliği ile proje bazında reklamcılık ve yönetim danışmanlığı da yapmaktadır.

Son yıllarda resim çalışmalarına ağırlık veren sanatçı, çalışmalarında ‘’insan’’ unsurunu öne çıkarmayı tercih ederken, mekan olarak ise İstanbul’un hemen her köşesini kullanmayı hedefliyor.

2013 Innsbruck Avusturya Art Fair’e de katılan sanatçı, fuarda üç yapıtını sergiledi.

Özgören’in,  Sanko Park 3’üncü katta bulunan Sanko Sanat Galerisi’ndeki sergisi, 12 Aralık’a kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebiliyor. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1126

banner1127