Öne Çıkanlar AŞIRI SICAKLARA DİKKAT BAYRAMDA TRAFİK KAZASI BARAJA NAZIR MESİRE ALANI BATIPARK STADINDA 5 BİN KİŞİYLE İFTAR AİLECEK CAMİDE

Bu haber kez okundu.

MAVİ KAPAK TUTKUSU
 Engelli vatandaşların tekerlekli sandalyeye kavuşması için ‘Mavi kapak’ toplayan Abdulkadir Zeki Gülmez Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Yusuf Dönmez, idareciler, Öğretmenler ve öğrencilerin yoğun çabası sonucunda 1 Aileyi daha sevindireceğini sözlerine ekleyerek şunları söyledi. 

"Biz Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi olarak uğraşıyoruz ve bundaki hayrı kazanmaya çalışıyoruz. Bu konuda duyarlı olan vatandaşlarımızı da bu hayra ortak olmaya davet ediyorum. Hayata küsen ve mutsuz olan bir insanı hayata yeniden bağlamaya çalışıyoruz. Bu konuda herkesin katkısının olmasını istiyoruz"

 

Mavi kapak toplamayı alışkanlık ettiğini söyleyen Gülmez, "Kampanya başladığı günden bu yana Engelli vatandaşların tekerlekli sandalyeye kavuşması için ‘Mavi Kapak’ toplayarak bir engelliyi daha sevindire bilirmiyim diyerek bu yola baş koydum. Şimdi ise yolda araçla seyir ederken 1 kapak görsem aracı durdurur o kapağı alır yola öyle devam ediyorum. Bu kapak işi bende bir alışkanlık oldu. Bu işi benimseyerek yapıyorum." dedi. 

 


KAMPANYA SONA ERENE KADAR MÜCADELE EDECEĞİM

 “Yaklaşık bir yıldır mavi kapak topluyoruz. Toplamaya da devam edeceğiz. Birkaç engelli vatandaşımız için daha önce tekerlekli sandalye aldık, onları mutlu ettik. Şimdi bir arkadaşımızın yatağa mahkum kızı için akülü tekerlekli sandalye almak için mücadele ediyoruz. Bu mücadelemizi sonuna kadar da sürdüreceğiz. Engelli vatandaşımızın gözünde parlayacak o mutluk ışığını paylaşmak istiyoruz. Kampanya 10 yıl devam etsin kampanya sona erene kadar toplamaya devam edeceğim”.

 

6 TEKERLEKLİ SANDALYE ALDIK

“1 yılda 6 engelli vatandaşımız için normal tekerlekli sandalye aldık. Ben İmam Hatip Lisesinin kantinini işletiyorum, bu nedenle mavi kapak bulmakta çok zorlanmıyorum. Mavi kapakları buluyoruz ancak süresi biraz uzun sürüyor. Bu süreyi kısaltmak için Kahramanmaraş halkının da bu hayır işine destek olmasını istiyoruz. Hedefimize ulaşana kadar da bunu sürdüreceğiz.”

 


KAPAKLARI GÖNDERİN HAYRA VESİLE OLUN

“Ben Kahramanmaraş İmam Hatip Liselerinin kantinini işletiyorum. Hayra katılmak isteyen vatandaşlarımız kapakları buraya getirebilirler. Ya da 0532 553 52 92 numaralı telefondan bana ulaşa bilirler, kapakları gidip kendilerinden ala bilirim. Özellikle merkezde bulunan iş yerlerinde çok su tüketildiği için kapak da bol oluyor. Ben bu duyarlı iş yerlerine sesleniyorum. Mavi kapakları lütfen atmayın ve bizlere ulaşın, çünkü o kapaklar engelli vatandaşlarımıza umut oluyor.”

 

BASINDA ÇIKAN HABERİN ETKİSİ BÜYÜK

Kampanyaya başladığı günden buyana Yerel ve Ulusal Basın'ın büyük destek verdiğini belirten Kahramanmaraş İmam Hatip Liselerinin kantinini işleten Abdulkadir Zeki Gülmez, "Başta Kahramanmaraş Bugün Gazetesi ve Manşet Gazetesi olmak üzere Gazeteci İlker Yiyen’e ve emeği gecen bütün basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Yani Bugün Gazetesinin ve Manşet Gazetesinin haberimizi değerlendirmesinin ardından, gazetenin ulaştığı her noktada bağışlar birkaç kat arttı. Gazetelerin okuyucu kitlesi ve güvenilirliği sayesinde bize güvenen insanların sayısı arttı. Bizi görünür ve güvenilir hale getirdiler. Halkımız bu sayede bize inandı. Tüm Türkiye de ve Kahramanmaraş’ta çığ gibi büyüyen 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol