banner1071
Öne Çıkanlar EKONOMİMDE ADAYLARIN SEÇİM MALİYETİ VAR ÇETİNTEPE BARAJI K.MARAŞSPOR FORVETİNİ BULDU ASİL DURUŞUN ADIDIR SAHAYA İNDİLER!

Bu haber kez okundu.

‘’KIZILDERİLİ’’ TEMALI SERGİYE BÜYÜK İLGİ
 Sanatçı Yılmaz’ın 36 eserinin yer aldığı sergi, sanatseverleri ağırlamaya devam ediyor.

Resim çalışmalarını yağlı boya üzerinde yoğunlaştıran, uzun süre klasik tarzda çalışan ve daha sonraki çalışmalarında soyut ve sürrealist kavramlara yer veren sanatçı Yılmaz, son yıllardaki çalışmalarında ise yaşamın büyük bir bölümünü felsefeleri ve yaşamlarını incelediği Kızılderili (Native Amerikan Indian) temalarına ve portrelerine yer verdiğini belirtti.

Kızılderililere duyduğu büyük sevginin çocukluğuna dayandığını ifade eden Yılmaz, ‘’Çocukluğumdan beri Kızılderililerin sevgisi bende çok fazlaydı. Uzun yıllar portre çalıştım, son 8-10 yıldır da Kızılderililerle ilgili her türlü temayı, portreyi yapıyorum. Gaziantep’te sergi açmak bana onur verdi’’ dedi.

Sanatçı Yılmaz, ilk kez geldiği Gaziantep’in kültürel-tarihi dokusuna hayran kaldığını da söyledi.

Yılmaz’ın, Sanko Park Alışveriş Merkezi 3’üncü katta bulunan Sanko Sanat Galerisi’nde açılan sergisi, 18 Nisan’a kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.


SANATÇI

1960 Kars doğumlu olan sanatçı Yılmaz, Ankara Gazi Üniversitesi İİBF’den mezun oldu. TRT’de geçirdiği 27 yıllık görevinden emekli olduktan sonra Ankara’da kurduğu Kursart Sanat Galerisi & Atölyesi’nde sanat yaşamını sürdürmektedir.

Resim çalışmalarını yaklaşık 36 yıldan beri sürdüren sanatçının, çeşitli firma ve özel kuruluşlar için yaptığı grafik tasarımları da bulunuyor.

Kursart Sanat Galerisi ve Atölyesi’nde yetişkinlere ve çocuklara yönelik hobisel kurslar vermesinin yanı sıra Güzel Sanatlar Lisesi ve Güzel Sanatlar Fakülteleri’nde öğrenci de yetiştiren sanatçı Yılmaz, Tüm Sanat Galerileri Derneği’nin başkanlığını yürütmektedir.

Sanatçı, yurtiçinde ve yurtdışında belediye, kurum ve üniversitelerin çeşitli belde ve şehirlerde düzenlediği sanat çalıştaylarına, sempozyumlarına katılmış, birçok etkinlik ve sergi kataloglarında da yer almıştır.

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesi de olan Kürşad Yılmaz, yurtdışında ve yurtiçinde çok sayıda karma sergilere katıldı. 11 kişisel sergi açmış olup, çeşitli koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır.

SANKO SANAT GALERİSİ

Gaziantep’te 2004 yılında sanatseverlerin kullanımına sunulan ve sergi açmak için yurtiçi ve yurtdışından gelenlerin büyük beğenisini kazanan Sanko Sanat Galerisi, kent kültür ve sanat etkinliklerine önemli kazanımlar sağladı.

Kurulduğutarihtenbuyana, aralarındaikidefauluslararasıressamlarbuluşması, Salvador Dali ve Joan Mirosergilerinin de bulunduğu 175 sergiyeevsahipliğiyapan Sanko SanatGalerisi, 4 yıl önce taşındığı Sanko Park AVM’ye de farklıbiranlamkazandırdı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1070