banner844

banner840

banner841

banner845

banner846

KIZILAY, 13. TOPLUM MERKEZİ BUGÜN AÇILIYOR

16 Nisan 2018 Pazartesi 11:11
Bu haber 466 kez okundu

Suriye Krizi İnsani Yardım Faaliyetleri kapsamında, Uluslararası Kızılhaç-Kızılay Dernekleri Federasyonu tarafından fonlanan ve Kızılay tarafından yürütülen Toplum Merkezi Programı, büyümeye devam ediyor.

KIZILAY, 13. TOPLUM MERKEZİ BUGÜN AÇILIYOR
banner811
 

Kent merkezlerinde yaşayan sığınmacılara yönelik kurulan ve bugüne kadar Şanlıurfa, İstanbul Konya, Ankara, Kilis, Bursa, İzmir, Adana, Mersin, Gaziantep ve Hatay’da hizmet veren Kızılay Toplum Merkezlerine Kahramanmaraş’ta bir yenisi daha ekleniyor.

Kızılay Toplum Merkezleri, 2015'ten bu yana farklı sosyal ve kültürel etkinliklerle geçici barınma merkezleri dışında yaşayan sığınmacılara ve bölge halkına psikolojik destek, koruma, geçim kaynağı geliştirme ve sosyal uyum çalışmaları yürütüyor.

YER, ÜNİVERSİTE SOKAĞINDA

Kahramanmaraş Toplum Merkezi’nin açılışı Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Kızılay Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük, AB Delegasyonu ve Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu Bölge Sorumlusu, yerel kamu otoriteleri ile ulusal ve uluslararası kuruluşların temsilcileri katılımıyla gerçekleştirilecek.

YER: Türk Kızılayı Toplum Merkezi

Adres: İsmetpaşa Mah. Öğretmenler Cad.

(Üniversite Sokağı) No:  6/A

PROGRAM

14:00 Açılış Merasimi

14:10 Toplum Merkezi Tanıtım Videosu

14:20 Açılış Konuşmaları

14:50 Toplum Merkezi Açılış & Kurdele Kesimi

15:00 Toplum Merkezi’nin Gezilmesi ve İkram

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder