Öne Çıkanlar ÖZEL TARAFTARLAR 3 Aralık Dünya Engelli Günü 70 YETİM GİYDİRİLDİ 400 YILLIK BİR TARİHİMİZ VAR 3. METROPOL İLÇE

Bu haber kez okundu.

KARAHÜYÜK’ÜN KANALİZASYONU YENİLENDİ
 Altyapıda sorunsuz bir Kahramanmaraş misyonu çerçevesinde bugüne kadar içme suyu ve kanalizasyon hat yapımında 1000 km gibi rekor bir rakama ulaşan KASKİ, mahallelerimizin sorunlarını çözmeye devam ediyor.

10 yıl önce yapılan ve sık sık tıkanmalar meydana gelen Karahüyük mahallesinin kanalizasyonu, 1800 m kanalizasyon hat çalışması neticesinde yenilendi.

Çalışmaların ardından KASKİ Genel Müdürü Mustafa ALTUNOK, Kanalizasyon ve Atıksu Arıtma Dairesi Başkanı Çetin HURŞİTOĞLU ile birlikte Pazarcık ilçesi Karahüyük mahallesinde yapılan çalışmaları yerinde incelediler. ALTUNOK, çalışmaların il genelinde devam edeceğini belirtti.

Karahüyük’te Mahalle Muhtarı Mehmet SAKINMAZ’la bir araya gelen ALTUNOK ve HURŞİTOĞLU, mahallenin sorunları ile ilgili bir süre sohbet ettiler. Sohbetin ardından açıklamalarda bulunan Karahüyük Mahalle Muhtarı Mehmet SAKINMAZ, şunları söyledi : ‘’ Mahallemizin Kanalizasyonu 10 yıl önce İl Özel idare tarafından yapılmıştı. Ancak zamanla kanalizasyon hatlarında sık sık tıkanmalar oluşup hatlar görevini yapamaz duruma geldi. KASKİ Genel Müdürlüğüne yapmış olduğumuz başvuru neticesinde çalışmalar başladı ve kısa sürede tamamlandı. Neticesinde mahallemizin kanalizasyon problemi ortadan kalkmış oldu. Çalışmalardan ötürü Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatih Mehmet ERKOÇ’a ve KASKİ Genel Müdürlüğüne Mahallem ve şahsım adına teşekkürlerimi iletiyorum.’’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol