Öne Çıkanlar ELBİSTAN UYUMA TAKIMINA SAHİP ÇIK! ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADIK! UNUTMAYACAĞIZ! HUZUREVİNDE HUZUR ARAMAK! GÖLETTE BOĞULAN VATANDAŞI İTFAİYE DALGIÇLARI ÇIKARDI 5 MİLYON LİRALIK KAYNAK İMZASI

Bu haber kez okundu.

KAHRAMANMARAŞ’TA BAYRAM BİLANÇOSU: 249 İTFAİ OLAY
 Konuya ilişkin İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada; 24-25-26-27 Haziran tarihlerinde, il genelindeki itfaiye gruplarının 249 olaya müdahale ettiği bildirildi. Açıklamada, bu olaylarda 2 vatandaşın hayatını kaybettiği, 10’dan fazla vatandaşın ise yaralandığı belirtildi. Ölümle sonuçlanan olaylardan birinin trafik kazası, diğerinin ise boğulma vakası olduğu ifade edildi. Vatandaşların tedbirli davranmalarının elzem olduğuna dikkat çekilirken, ‘’hiçbir şey hayatınızdan daha önemli değildir’’ denildi.

4 günlük istatistik bilgide, müdahale edilen olayların 112 adedinin yangın olayı birinci sırayı alırken, bu yangınların 92’sinin anız yangını olması dikkat çekti.

Yangınların yanı sıra, trafik kazaları, intihar ve asansörde mahsur kalma vakaları, hayvan kurtarma ve boğulma vakaları gibi geniş alanda görev yapan İtfaiye teşkilatı yaz aylarında anız yangınları sebebiyle saatlerce kırsal bölgelerde görev yaptığı, bu durumun ise olası ev, iş yeri ve fabrika yangınları için risk teşkil ettiği vurgulanarak özellikle tarla sahipleri sorumlu davranmaya davet edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1091