banner1071
Öne Çıkanlar KUAFÖRDE BAĞLAMA KEYFİ KURSLAR ELLERİNDE KALDI KUL HAKKI YİYENLERE OY VERMEYİN! KURTULUŞ COŞKUSU 96. KEZ YAŞANDI BAŞKAN ERKOÇ VOLEYBOLCULARA BAŞARILAR DİLEDİ

Bu haber kez okundu.

İŞÇİ BAYRAMI KUTLU OLSUN!
 topraktan bereket fışkırtan, bilgisayarın tuşlarında dünyayı bizlerle buluşturan, temizleyen inşaa eden, çizen, eken, biçen, toplayan ve bizleri haberdar eden, kısaca üreten işçi kardeşlerimizin alnının terinin, emeğinin karşılığını alması gerekliliğine olan inancımla; Öncelikle  1 Mayıs emeğin ve işçinin bayramı kutlu olması dileğinde bulunan Ünal Ateş, "Özlemini duyduğumuz bu değerlerle inşa edilmiş bir ülkenin ve hatta bir dünyanın artık çok uzaklarda bir ütopya olmadığının bilinciyle yüzümüzü güneşe dönüp. aydınlık yarınları birlikte kurmak en büyük özlemimizdir.

Biz, yıllardır binlercesi iş başında öldürülen işçiler ve yaşamak için ölümüne çalıştırılan işçiler olsun istemiyoruz. 

Biz, simit hesabıyla ne kadar iyi durumda olduğu iddia edilen asgari ücretli işçinin insanca yaşamasını istiyoruz" dedi.

30 Mart Mahalli seçimlerinde, CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ünal Ateş; gönderdiği yazılı basın açıklamasında; "İşçi kardeşlerimiz taşeron çalıştırmayla, özel istihdam bürolarıyla, esnek çalıştırmayla, sözleşmeli personel uygulamalarıyla köleliğe mahkum edilsin istemiyoruz; şantiyede, fabrikada, okulda, hastanede, atölyede, işyerlerinde, medyada, bankada, plazada, ambarlarda çalışırken yakalarımızın rengiyle, statülerimizle ayrıştırılıp güvencesiz çalıştırsın istemiyoruz; biz kıdem tazminatı için  direnenleri saygıyla selamlarken, "Biz, emeğinin karşılığını asgari ücretle yoksulluk sınırında alan, grev ve gerçek toplu sözleşme hakkı, örgütlenme ve siyaset yapma hakkı yok sayılan, mezarda emekliliğini sürgünlerde bekleyen kamu emekçilerinin bu muamemleye muhattap olmasını istemiyoruz.yi Emekçi kardeşlerimiz en insani ve en temel haklarını savunduğunda "terörist" damgası yemememli, tutuklanmamalı bu ülkenin onurlu insanları olarak yaşamalıdır diye haykırıyoruz" diye konuştu.

İŞÇİ KARDEŞLERİMİZLE BERABER HAYKIRIYORUZ!

İşçi kardeşlerimiz  isteklerini, taleplerini haykırdığında "polis destanıyla", adalet sarayıyla, yasakla, sürgünle, sansürle, panzerle, TOMA`yla, copla, gaz fişekleriyle, hapishanelerle,  tabutluklarla karşılaşsın istemediklerini belirten Ateş, son olarak şu açıklamada bulundu;

"Biz, savaşa ikna edilmek için üzerine 7-8 füze fırlatılması planlanan bir ülkenin yurttaşlarıyız; bin kere hayır, iktidardakilerin gücünü arttırmaktan başka bir anlamı olmayan savaşlarda ölmek, sakat kalmak, bedel ödemek istemiyoruz. Kürt sorununun savaşla çözülmeyeceğini yıllarca büyük bedeller ödeyerek görenler olarak kardeşlerimizle, komşularımızla savaşa hayır diyoruz!

Bu 1 MAYIS ın barış, mutluluk, huzur ve  insanca yaşamın başladığı bir dönemin başlangıcı olması dileğiyle bir kez daha başta basın emekçisi kardeşlerimiz olmak üzere tüm emekçilerin bayramını kutluyorum."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1070