Öne Çıkanlar GAZETECİLER DE ADAY ADAYI OLDULAR! SİYASET BİR GÖNÜL İŞİ SAHİPSİZ BİR ŞEHİRDE YAŞIYORUZ! PİAZZA AİLESİ İFTARDA BULUŞTU CENGİZ ONARAN

Bu haber kez okundu.

İNŞAAT RUHSATINDA REKOR ERDEMLİ’DE
 Özelikle de imar yasasındaki değişiklik öncesinde çok sayıda inşaat ruhsatı başvurusunda bulunulduğu öğrenildi. Erdemli Belediyesi İmar Müdürlüğünden yapılan açıklamada gelen başvuruların mesai mevhumu gözetilmeksizin çalışılarak karşılandığı, tamamının süre bitmeden onaylandığı kaydedildi. Son 4 yılda düzenli olarak bir artışın olduğu belirtilen açıklamada bu artışın belediyenin büyüme planları dâhilinde olduğuna dikkat çekildi. 1 Ocak ve 30 Haziran 2017 tarihleri arasında Erdemli Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce 512 adet inşaat ruhsatının onaylandığı, bu rakamın Mersin ilçelerinde en yüksek rakam olduğu kaydedildi.

Özelikle de Büyükşehir yasası sonrasında sınırların ve nüfusun en çok artış gösterdiği ilçe olan Erdemli’de, kapatılarak mahalleye dönüşen ve belediyeye bağlanan köy ve belde sayısında da en büyük ilçenin oransal olarak Erdemli olduğuna vurgu yapıldı. Büyümenin planlı yapıldığına özellikle dikkat çekilen açıklamada “bu kadar büyük bir büyüme karşısında belediyemizin gerekli altyapısının zamanında alınan tedbirlerce bugün herhangi bir bocalama yaşamadık. Mersin’in 3. Büyük ilçe belediyesi konumundayız. Bu bağlamda artan yüzölçümü ve nüfus inşaat ruhsatlarındaki artışla doğru orantılıdır. Belediyemizin bu yükü kaldırabilecek kapasitesi büyükşehir yasası öncesinde geleceğin görülmesiyle arttırılmıştı. Şimdi bu öngörü neticesinde hiçbir sorun yaşamadan bu ihtiyacı fazlasıyla karşılıyoruz. Bu bir ihtiyaçtır. Bu anlamda Mersin’in en başarılı belediyesi olduk. Bizlere destek olan başta belediye başkanımız Sayın Mükerrem Tollu’ya, başkan yardımcılarımıza ve fedakârca çalışan mesai arkadaşlarımıza teşekkür ederiz” denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1091