Öne Çıkanlar dizi BEYOĞLU TAZİYE EVİ AÇILIŞA HAZIR MUHAMMED GEVHER BAKIRCILAR ÇARŞISI TURİZMİN GÖZ BEBEĞİ OLMALI Akbaba Ailesi

Bu haber kez okundu.

EKONOMİST ANADOLU 500 AÇIKLANDI
 Sanko’nun listede 7 şirketi bulunuyor. 

Ekonomist Dergisi’nde yer alan açıklamaya göre, değerlendirme, İstanbul, Ankara ve İzmir dışındaki illere yönelik olarak ve 2012 yılı üretimden net satışlar baz alınarak gerçekleştirildi.
Sanko Holding, 7 şirketi ile Anadolu 500’e en çok şirketi bulunan gruplardan oldu. Sanko Tekstil 11.,Sanko Enerji 33., Sanko Pazarlama 39.,  Sanko Dış Ticaret 42., Çimko Çimento 70., Süper Film Ambalaj 87 veAvnetTeknoloji 227.Sırada yer aldı.

SANKO ENERJİ VE AVNET’TEN ATAK

Anadolu 500’de, cirosunu en çok artıran şirket kategorisinde, ilk 20 arasında Sanko’nun iki şirketi bulunuyor.

Anadolu’nun en hızlı büyüyen 20 şirketi arasında, cirosunu 2011’e göre yüzde 393.4 oranında artıran Sanko Enerji ikinci, yüzde 59.9 artış sağlayan Avnet Teknoloji ise dokuzuncu sırada yer aldı.

Sanko Enerji, 2011’e göre istihdamını en çok artıran 20 şirket arasında ise 14. sırada bulunuyor.


SEKTÖRLERDEKİ BAŞARI

Sektörel değerlendirmede ise ambalajda Süper Film ikinci, bilişimde Avnet Teknoloji birinci, çimentoda Çimko Çimento, enerjide Sanko Enerji üçüncü, tekstilde Sanko Tekstil, birinci, Sanko Pazarlama 4., ticaret-hizmet sektöründe Sanko Dış Ticaret üçüncü oldu.

Bu arada, 104 şirket ile ilk sırada yer alan Gaziantep’i, 64 şirket ile Gaziantep izliyor. Gaziantep’ten listede geçen yıl 56 şirket yer almıştı.

Gaziantep firmalarından Sayınlar Gıda Maddeleri ihracatını en çok artıran 20 şirket arasında birinci sırada yer alırken, istihdamını en çok artıran şirketler arasında ise yedinci sıradan listeye girdi.

CAPİTAL 500

İş ve ekonomi dergisi Capital’in Türkiye’nin en büyük özel sektör şirketini ortaya koyan 500 Dev Şirket araştırmasında Sanko Holding’in 6 şirketi Türkiye’nin 500 büyük şirketi arasına girerken, Sanko Enerji cirosunu en çok artıran şirket olmuştu.

Gaziantep’ten 19 firmanın yer aldığı listede, Sanko Holding şirketlerinden Sanko Tekstil İşletmeleri 100.,Sanko Enerji 216., Sanko Pazarlama 228., Sanko Dış Ticaret 233., Çimko Çimento ve Beton 337. ve Süper Film Ambalaj 376. sırada yer almıştı.

Sanko Enerji, 2011’e göre cirosunu yüzde393.4 oranında artırarak, ciro artışı bazında ilk 25 şirket arasında birinci sıraya yükselmişti.

İSO BAŞARISI

Bu arada, İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen ‘’Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu’’ arasına Sanko Holding’in 3 şirketi girmişti.

Kamu ve özel sektördeki sanayi işletmelerine yönelik olarak 2012 yılı üretimden net satışlar baz alınarak düzenlenen ‘’Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu’’ raporunda, Sanko Tekstil İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 55.,Çimko Çimento ve Beton Sanayi Ticaret A.Ş. 200. ve Süper Film Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. 230. sırada yer almıştı.

TİM

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Haziran ayında açıklanan Türkiye’nin en büyük ilk 1000 ihracatçı firma arasında, SANKO Holding’in 4 şirketi bulunuyordu.
SANKO Holding şirketlerinden Sanko Dış Ticaret A.Ş. 36.,Çimko Çimento ve Beton 371., Sanko Tekstil İşletmeleri 618. ve Süper Film Ambalaj 761. sırada yer almıştı.

SANKO HOLDİNG

Temeli 1904 yılında dokumacılıkla atılan SANKO Holding, günümüzde tekstil, enerji, inşaat, ambalaj, iş ve tarım makinaları, bilişim, finans, AVM, sağlık, gıda, gayrimenkul ve eğitim sektörlerinde, yaklaşık 14 bin kişinin istihdam edildiği büyüklüğe erişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol